Jako každý rok se i letos konala Spring party ve velkém stylu, a to už po 8. v řadě. Tento beach volejbalový turnaj spojený s afterparty vždy na jaře přináší příležitost pro všechny sportovní nadšence z Ostravské univerzity se potkat nejen na hřišti, ale i na baru, a to v prostorách Katedry studií lidského pohybu (KSLP) Pedagogické fakulty Ostravské univerzity na ulici Varenské.

Turnaj se konal 28. dubna 2016 a i když počasí příliš nepřálo a sportovcům v písku občas promrzaly nohy, nikomu to evidentně příliš nevadilo: dorailo 25 čtyřčlenných týmů volejbalistů a ačkoli na Spring party nejde ani tak o vrcholové sportovní výkony, jako spíše o samotné setkání, rozhodně bylo na co se dívat a v turnaji nechyběly skvělé zákroky a napětí. Není divu – vítězové si totiž odnášeli malinové dorty z Ollies a poukázky do kavárny Pikolo kafé. Bojuje se ale také o hodnotné ceny, medaile a tradiční putovní míč turnaje. Tímto gratulujeme vítěznému týmu „Něco veselého“!

„Jsem rád, že i přes chladné počasí dorazilo 25 týmů a všichni měli chuť si zahrát. To svědčí o tom, že tato akce se stává stále známější a atraktivnější. Už teď se těším na přípravu dalšího ročníku, který se opět bude konat v areálu TJ Mittal na Varenské ulici,“ říká Adam Motyka, student KSLP a organizátor Spring party.

„Taky bych rád poděkoval partnerům akce. Především KSLP za podporu a za skvěle sestavený tým, který se umístil na 4. místě, dále International Student Clubu za sestavení mezinárodního týmu ze zahraničních studentů a v neposlední řadě partnerům akce BKB Metal a Fitpark,“ dodává.

Okolo 11 hodin večer byli vyhlášeni vítězové a přímo z hřiště se všichni přemístili jen o pár metrů vedle do klubu, kde pokračovala afterparty až do rána. Pokud máte chuť se příští rok přihlásit, buďte ve střehu už koncem března: turnaj se sice koná až v poslední dubnový čtvrtek, ale velmi rychle se plní! A pokud nemáte rovna sportovní ambice, nevadí – právě pro vás je zde fanouškovská tribuna.

Na fotky z akce od fotografa Kuby Zatloukala se můžete podívat zde. OU@LIVE se těší na příští ročník, o kterém vás také budeme informovat.