40 studentů různých fakult Ostravské univerzity získalo jedinečnou možnost. V kurzu Základy televizní žurnalistiky je v následujících dvou semestrech čeká reálná novinářská práce pod vedením profesionálů z ČT.
„Nepůjde jen o exkurze do studia. Chci, abyste na konci těch dvou semestrů měli za sebou skutečné televizní dílo,“ říká Aleš Gongol z České televize, který bude mít praktickou část výuky na starost. Dodal také, že v žádném z měst, ani v Brně ani v Praze, Česká televize tak úzkou spolupráci s univerztou dosud nenavázala. Studenti OU tak mají příležitost získat značnou konkurenční výhodu.
I teoretická část výuky bude prakticky zaměřená. Namísto historie žurnalistiky se budou studenti zabývat například jazykem v reklamě či sociologií médií.
Pro Ostravskou univerzitu je cílem nabídnout studentům možnost rozšířit si své obzory a získat tak konkurenční výhodu na trhu práce. „Nezaměstnanost našich absolventů je okolo pouhých 3 % a tento kurz je jedním z prostředků, jak v budoucnu dosáhnout absolutní nuly,“ řekl děkan Filozofické fakulty OU, profesor Aleš Zářický.
Tomáš Šiřina, ředitel ostravského studia ČT potvrdil, že tímto způsobem televize hledá kreativní a talentované lidi.
Podívejte se na reportáž ČT z tohoto zahájení (čas 15:23), které se konalo včera odpoledne na půdě Filozofické fakulty OU přímo na začátku první přednášky modulu.