FOTOGALERIE: Ostravská Noc vědců 2016

Noc vědců je v Ostravě už tradiční akcí, Ostravská univerzita ji letos pořádá již počtvrté. Tentokrát to ale bylo poprvé ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a věda tak protkala celou Ostravu. Na 14 místech v Porubě, Zábřehu, Výškovicích, Mariánských horách, v centru města i na Slezské Ostravě proběhlo 30. 9. 2016 navečer více než 150 akcí – přednášek, workshopů, ukázek, prohlídek a podobně. Díky různému zaměření obou univerzit si na své přišel doslova každý.
„Lidé si nejvíce prohlíželi elektromobily či chemické pokusy, mohli si povídat s onko-amazonkami nebo s lidmi se zkušenostmi s drogovou závislostí, procházeli si laserové bludiště, hladnovskou štolu nebo luštili nejrůznější šifry. Skvělý úspěch měl také program v exteriéru, jako například komentovaná architektonická prohlídka, Noc na ulici či workshopy sebeobrany,“ uvádí organizátorka akce z Ostravské univerzity Tereza Gerthnerová.
„Každoročně rostoucí počet návštěvníků je pro nás obrovskou motivací neustále Noc vědců doplňovat o nové atrakce a vylepšovat, aby byla zajímavá nejen pro nové návštěvníky, ale i pro ty, kteří jsou našimi stálými hosty. Tématem příštího ročníku je mobilita, což opět umožní nové úhly pohledu,“ dodává.
POZOR, SOUTĚŽ!
Rádi bychom vám ještě připomněli, že až do pátku 7. října 2016 probíhá soutěž o vědecký dáreček – stačí zaslat vaši fotku z Ostravské Noci vědců, která vystihuje neopakovatelnou atmosféru letošního ročníku na popularizace@vsb.cz nebo pr@osu.cz a jste zařazeni do soutěže.
Těšíme se na vaše fotky i na vás zase za rok!