Nejzajímavější na celé akci byla spolupráce a vzájemná interakce mezi studujícími a místními lidmi, kteří velmi uvítali, že mohli s jejich pomocí uklidit okolí svých domovů. V rámci úklidu si se studenty povídali o tom, co by rádi změnili… Už teď víme, že pondělní akce rozhodně není v této lokalitě poslední.

Místní obyvatelé stojí o to, aby se zlepšovaly jejich životní podmínky, mají zájem se aktivně podílet na pozitivních změnách a smysluplném trávení volného času a Ostravská univerzita je připravená jim v tomto pomáhat. Chceme přispívat k propojení sociální a environmetální udržitelnosti, která tvoří jeden z důležitých strategických směrů univerzity.

Kumar Vishwanathan z neziskové organizace Vzájemné soužití společně se sociálními pracovnicemi přivítal studenty.

Studenti si s dětmi hráli a povídali si, děti si procvičily také svou angličtinu.

Místním obyvatelům chybí základní infrastruktura – ocenili by například chodník.

I bez ohledu na odměnu se děti i dospělí přidali a uklízeli. Na konci však děti přesto dostaly drobnou sladkost.

Přijměte pozvání na další akce v rámci Týdne udržitelnosti  – SWAP na Mlýnskéworkshop „Klima se mění, a co teď?“

Prohlédněte si další fotografie z aktivity „Úklid Jílová“:

Akce se konala v rámci projektu „Podpora zelených dovedností a udržitelnosti na OU“ reg. č. NPO_OPU_MSMT-2120/2024-4 financováno Evropskou unií NextGenerationEU, NPO a MŠMT.