Ostravská univerzita opět spustila službu hlídání dětí svých zaměstnanců, která se osvědčila už při jarním nouzovém stavu.

Za zvýšených hygienických a bezpečnostních opatření se o děti starají studenti Pedagogické fakulty OU, kteří jim zajišťují výuku zadaného učiva a připravují pro ně také kreativní a zábavné činnosti. Protože se jedná o studenty rekreologie a tělesné výchovy, nechybí ani spousta pohybových aktivit.

O zpestření programu dětské skupiny se postarala také katedra informačních a komunikačních technologií Pedagogické fakulty, která pro děti připravila edukačně-popularizační akce s robotickými hračkami. Zážitkovým způsobem se tak děti učí základy programování a robotiky„Snažíme se dětem nabídnout účelně strávený čas na univerzitní půdě. Děti se těší, co nového ve skupině zažijí, a samy si vymýšlejí další aktivity“, říká vedoucí Poradenského centra. Právě Poradenské centrum OU si zřízení a koordinaci dětské skupiny vzalo pod svá křídla.

Skupina je přístupná dětem ve věku 6–14 let, a to všech zaměstnanců Ostravské univerzity. Hlídání funguje v pracovní dny od 8. do 15. hodiny a stále je k dispozici dalším zájemcům. Pomohlo by hlídání i vám? Bližší informace najdete po přihlášení zde.