„Všichni jsme v neustálém kontaktu ať už přímo, nebo nepřímo, ale není mnoho příležitostí setkat se jinak než pracovně. A právě proto bych u příležitosti 25. výročí rád pozval všechny zaměstnance Ostravské univerzity, jejich fakult i dalších součástí na společenský večer s večeří a hudbou,“ říká rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata. „A protože pohyb prokazatelně svědčí zdraví, připravujeme i volejbalový turnaj týmů, ve kterém více než na úrovni hry bude záležet na dobré atmosféře,“ dodává rektor, který je svou profesí lékař.
27. září 2016 v 11 hodin všechno začne tím pravým teambuildingem – volejbalovým turnajem. V hale ve sportovním areálu na ulici Varenská pro vás PR tým ve spolupráci s Katedrou studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity připravil volejbalový turnaj – a to je výzva všem nadšencům, kteří by rádi zviditelnili svou katedru, fakultu, ústav či oddělení, nebo si jen tak pro radost zahráli. Všechny ostatní samozřejmě zveme také: přijďte podpořit své kolegy z tribuny.
Registrovat svůj tým do volejbalového turnaje můžete do 21. 9. 2016 na sekretariátech fakult, ústavů a celouniverzitních pracovišť. Stačí zaslat název týmu, jména a pracoviště jednotlivých sportovců, případně také motto nebo pokřik. Soutěžit budou šestičlenné smíšené týmy (vždy s minimálně dvěma ženami na hřišti v každém zápase) a účast v turnaji i vstup pro fanoušky je samozřejmě zdarma. Turnaj skončí nejpozději v 16 hodin, aby všichni sportovci měli dostatek času připravit se na slavnostní večeři (Trojhalí bude otevřeno již od 18 hodin).
Večer pak bude patřit společenskému setkání pro všechny zaměstnance – v 18.45 jej zahájí rektor univerzity Jan Lata proslovem, následovat bude od 19.00 společná večeře ve speciálně upraveném prostoru Trojhalí. Součástí večera bude i křest zbrusu nové publikace, která vychází k 25. výročí založení Ostravské univerzity a mapuje její historii. Nebude chybět ani vyhlášení vítězů volejbalového turnaje. Na tuto slavnostní část naváže od 20.30 neformální večírek, který si každý může užít po svém: u stolu se sklenkou dobrého pití, povídáním nebo na parketu tancem za doprovodu hudby ostravské kapely FiHa. Po celou dobu budou v prostorách Trojhalí umístěny také historické fotografie naší univerzity od jejích prvních krůčků až po současnost.
Registrace na společenský večer je jednoduchá, využít můžete dvou možností, vždy však nejpozději do 21. 9. 2016:

• elektronicky přes jednoduchý formulář na Portále a 25 korun následně zaplatit bezhotovostním převodem (po registraci obdržíte platební pokyny na email)
  • fyzicky na sekretariátu rektora u Karin Sýkorovésekretariátu kvestora u Kariny Dráberové nebo sekretariátech děkanů jednotlivých fakult, a to včetně platby v hotovosti.

„Nevím o tom, že by podobná akce někdy proběhla na české akademické půdě. Inspirovali jsme se v zahraničí, kde jsou taková setkání při významných výročích samozřejmostí a stávají se součástí života univerzity. Sám jsem zvědav, jak se tato akce osvědčí na naší univerzitě, já osobně se na ni velmi těším,“ uvádí Jan Lata.
Večeře, přípitek, káva se speciálním dezertem i program jsou zdarma, poplatek za registraci na tuto událost je pouze symbolických 25 korun. Na barech bude za příznivé ceny připravena široká nabídka nealkoholických i alkoholických nápojů, včetně IQače – oficiálního piva studentů Ostravské univerzity.
„Abychom na této akci měli opravdu příležitost se více vzájemně seznámit, každý si při příchodu vylosuje své místo u stolu pro večeři. Díky této náhodě se tak mohou potkat u jednoho stolu lidé, kteří by se za normálních okolností na univerzitě nikdy nepotkali. I večeře bude probíhat originální formou, tu si však nyní necháme pro sebe jako překvapení,“ říká Monika Šumberová, kancléřka univerzity.
Program na 27. září 2016 v bodech:
11.00 – 16.00 Volejbalový turnaj pro registrované týmy v hale PdF OU na ulici Varenská
18.00 otevření prostor Trojhalí Karolina
18.45 zahájení večera rektorem univerzity Janem LatOU