KAM SE ŘÍTÍ DNEŠNÍ ŠPANĚLSKO?
 4. 11. 2019/ 14:15 / Mlýnská 5 (G-201)
Španělský kulturní týden 2019 slavnostně zahájíme přednáškou doc. Jiřího Chalupy (KRO FF OU) na velmi aktuální téma: „Kam se řítí dnešní Španělsko?“ . Od 17:30 pak budeme očekávat všechny zájemce o dvě patra výše v současných prostorách Katedry romanistiky na akci „Vino y tapas“. Půjde o neformální setkání členů katedry s veřejností. Nebude chybět drobné občerstvení ve španělském stylu.
JE PRO VÁS ŠPANĚLSKO ŠPANĚLSKÁ VESNICE?
5. 11. 2019 / 18:oo / Stará aréna (ul. 28. října 49/23)
Rádi soutěžíme, proto jsme si pro vás na úterý 5. 11. připravili již tradiční kvíz – tentokrát s názvem „Je pro vás Španělsko španělská vesnice“? Zúčastnit se mohou tříčlenné týmy, na výherce samozřejmě čekají odměny. Nemáte tým, ale přesto se chcete zúčastnit? Přijďte, určitě se k někomu budete moci přidat. Čekáme na vás ve Staré aréně!
BLABLABLA EN ESPAÑOL
6. 11. /16:00 / Mlýnská 5  (G-401)
Ve středu 6. 11. dáme prostor těm, kteří by se rádi začali učit španělsky, ale ještě k tomu neměli příležitost, v ukázkové hodině španělštiny pro začátečníky nazvané „Blablabla en español”. Hodina se bude konat od 16:00 v místnosti G401 (Mlýnská 5). Mimo to jsou tento den do programu kina Cineport v oblasti Dolních Vítkovic speciálně zařazeny dva filmy, od 17:00 koprodukční snímek Asghara Farhadiho Všichni to vědí (2018) s Penélope Cruz a Javierem Bardemem v hlavních rolích, od 19:00 pak nový snímek asi nejznámějšího španělského režiséra Pedra Almodóvara Bolest a sláva (2019). Vstupenky budou k dispozici na http://cineport.koupitvstupenku.cz
LA VIDE ES UN CARNAVAL
7. 11. / 17:30 / Mlýnská 5 (G-501)
Čtvrtek 7. 11. bude patřit latinskoamerickým tancům merengue a salsa. Od 17:30 v místnosti G501 (Mlýnská 5) můžete navštívit ukázkovou hodinu „La vida es un carnaval“ vedenou naší kolegyní, rodilou Kolumbijkou, kde se můžete naučit základní kroky nebo se prostě jen tak rozhýbat a pobavit.
PŘEDNÁŠKA S MONIKOU BRENIŠÍNOVOU
8. 11. / 14:00 / Mlýnská 5 (G-201)
V pátek 8. 11. proběhne od 14:00 v učebně G201 přednáška o indiánsko-křesťanském umění, kterou prosloví dr. Monika Brenišínová ze Střediska Ibero-amerických studií FF UK.
Španělský kulturní týden zakončíme stylově v rytmu katalánské rumby v klubu Dock na Havlíčkově nábřeží, kde od 20:30 bude hrát španělská kapela z Prahy Rumbalgia.
Srdečně zveme všechny naše studenty, bývalé studenty, ale i naše příznivce z řad široké veřejnosti.
Vstup volný na všechny akce kromě filmové projekce.
Děkujeme Severomoravským vodovodům a kanalizacím Ostrava a.s. a firmě Vodotech, spol. s r. o. za finanční podporu.