První výstava v nové GAFU v budově Fakulty umění na Černé louce bude slavnostně zahájena ve středu 15. února v 18 hodin. Prezentuje téměř čtyřicet umělkyň a umělců, kteří fakultou v různých rolích prošli.

„Jak silnou má fakulta identitu a co ji definuje? Do kolika směrů se větví? Tříští se a rozpadá nebo naopak její linie spíše konvergují? A jak významně do toho promlouvají jednotlivé ateliéry a jejich vedoucí? Jaká spojení lze mezi jejich aktéry definovat a nakolik má dnes vlastně smysl skloňovat vazby mezi pedagogem a studentem? První výstava v nové GAFU se pokouší vztáhnout právě k takovým otázkám,“ uvádí kurátorský text Kateřiny Štroblové a Tomáše Knoflíčka, jehož celé znění naleznete na webu Fakulty umění.

Vystavující umělkyně a umělci:

Daniel Balabán, Robert Buček, Václav Buchtelík, Josef Daněk, Pavlína Fichta Čierna, Matěj Frank, Martin Froulík, Julia Gryboś a Barbora Zentková, Eduard Halberštát, Jiří Havlíček, I love 69 popgejů, Zbyněk Janáček, Jakub Jansa, Michal Kalhous, Kamera Skura, Sabina Knetlová, Jaroslav Koléšek, Marius Kotrba, Vojtěch Kovařík, František Kowolowski, Patrik Kriššák, Martin Kubica, Jiří Kuděla, Petr Lysáček, Pavla Malinová, Josef Mladějovský, Filip Nádvorník, Libor Novotný, Stanislav Ondruš, Eduard Ovčáček, Václav Rodek, shotby.us, Marek Sibinský, Ivo Sumec, Jiří Surůvka, Ivo Škuta, Jan Vytiska

Kurátoři:

Kateřina Štroblová a Tomáš Knoflíček

Těšíme se na Vás!

Sledujte naši Facebookovou událost.