Multifunkční kiosek Dopravního podniku Ostrava najdete nově přímo v Univerzitní knihovně OU. Výběr či vyzvednutí knih tak můžete spojit s praktickou obsluhou své KREDITní jízdenky či ODISky – snadno zjistíte stav a platnost karty, dobijete kredit, nakoupíte jízdenky nebo třeba prodloužíte svůj studentský profil.

Kiosek najdete v přízemí budovy Univerzitní knihovny na ulici Bráfova 3, dostupný bude vždy v otvírací době knihovny. Během semestru to je mezi 8. a 18. hodinou, do 13. září ovšem platí ještě zkrácená letní otevírací doba – knihovnu a kiosek tak navštívíte pouze do 16. hodin.

Ostravská městská doprava patří k nejmodernějším v zemi – systém bezkontaktního nákupu jízdného zavedla jako první v Česku. DPO disponuje širokým vozovým parkem, který neustále obohacuje o nové nízkopodlažní a vysokokapacitní vozy. V adventním čase DPO pořádá Tyrkysovou sbírku, jejíž výtěžek putuje na podporu místních neziskovek.

Studentům se při denním využívání městské hromadné dopravy zpravidla vyplatí zakoupení dlouhodobé časové jízdenky – ta má měsíční či roční platnost. Nahrát si ji můžete na kartu ODISka (a to v podobě fyzické karty či v mobilní aplikaci MojeDPO) nebo na bezkontaktní platební kartu (a případně i virtuální platební kartu). Podrobnější informace i aktuální ceník najdete na webu ostravského dopravního podniku.

A jaké všechny funkce multifunkční kiosek nabízí?

• Zobrazení informací o stavu karty: Kiosek umožňuje zákazníkům snadno zjistit aktuální stav jejich karty. To zahrnuje kontrolu platnosti samotné karty, ověření platnosti kuponů, identifikaci neplatných kuponů a přehled stavu elektronické peněženky.
  • Dobití kreditu: Zákazníci mohou prostřednictvím kiosku rychle a pohodlně dobít kredit na svou elektronickou peněženku, ať už se jedná o KREDITní jízdenku nebo plastovou kartu ODISku.
  • Nákup jízdenek: Kiosek umožňuje zakoupení různých druhů jízdenek. K dispozici jsou jízdenky pro plastovou kartu ODISka, bankovní kartu a také krátkodobé jízdné (24hodinové a 3denní) pro bankovní karty a KREDITní jízdenky.
  • Prodloužení studentského profilu:
    • Studenti Ostravské univerzity i VŠB-TUO: Prodloužení probíhá automaticky na základě dotazu do databáze školy. Stačí přiložit plastovou ODISku a stisknout tlačítko „Chci aktualizovat profil studenta“.
    • Studenti jiných škol: Pro prodloužení je nutné mít k plastové ODISce navedenou kartu ISIC (možné provést na www.dpo.cz/eshop po registraci), platnou na nadcházející akademický rok, respektive do 31. 12. 2025. Prodloužení studentského profilu proběhne na základě dotazu do databáze ISIC. Stačí přiložit plastovou ODISku a stisknout tlačítko „Chci aktualizovat profil studenta“.