Některé jevy jsou tu s námi již dlouho, to jim ale neubírá na důležitosti. S redakcí OU@live bychom vám, studentům, chtěli přiblížit témata, která vás zajímají, v podání lidí, kteří mají rozhled i osobní zkušenost. Doslova přiblížit. Zahajujeme totiž sérii besed, na které se můžete těšit v nově otevřeném dOUpěti ve Welcome centre na Mlýnské 5.

Prvním hostem je student OU Vojta Pomikálek, který jako člen aktivních záloh začal s dobrovolnickou činností při koordinaci vlaku na Ukrajinu, ale i když tato konkrétní činnost skončila, sám vytrval a pokračuje v poskytování pomoci tak, jak to nejlépe sám umí. Na Ukrajinu začal jezdit s materiální pomocí přímo.

Zajímalo vás někdy, jaké to je pohybovat se v blízkosti fronty? Jak probíhají přípravy na samotnou cestu? Jak to vypadá v nově osvobozených oblastech?

Vojta se dnes věnuje koordinaci pomoci, shromažďování materiálu, komunikaci se sponzory a sám do zasažených oblastí cestuje. O Vojtovi se toho v současnosti dá najít vcelku hodně, není ale nic cennějšího, než jeho osobní výpověď a zkušenosti. V tak náročné situaci totiž dost často na dokumentaci ani není čas.

Beseda OU@live naživo: Na cestě pomoci Ukrajině s Vojtou Pomikálkem bude ve čtvrtek 24. listopadu od 17:00 v dOUpěti, Mlýnská 5.

Facebooková událost zde.

Co nám k připravované besedě prozradí sám Vojta?

• Jmenuji se Vojta, jsem studentem Ostravské a jedním z dobrovolníků, kteří vyrážejí pomáhat do války na Ukrajině.
  • Zajímalo vás někdy, jaké to je pohybovat se v blízkosti fronty?
  • Jak se k tomu člověk vůbec dostane?
  • Jak probíhají přípravy na samotnou cestu?
  • Jak moc je to (ne)bezpečné?
  • Co dělat, když vjedete na zaminovanou cestu?
  • Jak to vypadá v nově osvobozených oblastech?
  • Má pomoc vůbec smysl?
  • Možná vám na právě něco z toho odpovím. Těším se na vás!