Ostravská univerzita každoročně pořádá pro své uchazeče Dny otevřených dveří. Až do letoška se jednalo o akci, kterou si nikdo bez osobní přítomnosti zájemců o studium neuměl představit. Protože však univerzita ani vzhledem k současné situaci nechtěla přijít o kontakt s uchazeči, pojala celou akci netradičně a přesunula ji do virtuálního prostředí. V pondělí 11. ledna tak odstartovaly online Dny otevřených dveří Ostravské univerzity. Každý den až do soboty 16. ledna mohli diváci sledovat unikátní talk show jedné z fakult OU, po které následoval živý stream se studentkou nebo studentem dané fakulty.

„Univerzita během Dnů otevřených dveří znovu ukázala, že je přátelskou institucí, která svým studentům nabízí kromě špičkového vybavení a zkušených a inspirativních akademiků také individuální přístup zaměřený na studenta.“

 

Nesporná výhoda virtuálních Dnů otevřených dveří tkví v tom, že záznam talk show i živého vysílání zůstává online přístupný pro další sledování kdykoliv a kdekoliv. Studenti jednotlivých fakult zodpovědně a zapáleně odpovídali na dotazy, které přicházely během živého streamu na Instagramu Ostravské univerzity. O dotazy rozhodně nebyla nouze, studenti i studijní poradci měli s odpovídáním plné ruce práce. Diváci se ptali především na podobu přijímacích zkoušek, pravděpodobnost přijetí, podmínky pro přijetí nebo návaznost jednotlivých oborů. I přes množství dotazů však během akce vládla příjemná a uvolněná atmosféra. Lucie Fremrová, tisková mluvčí Ostravské univerzity, říká: „Univerzita během Dnů otevřených dveří znovu ukázala, že je přátelskou institucí, která svým studentům nabízí kromě špičkového vybavení a zkušených a inspirativních akademiků také individuální přístup zaměřený na studenta.“

 

Jako první se divákům v pondělí představila Přírodovědecká fakulta. Kromě širokého spektra oborů, které lze na PřF studovat, dostanou studenti možnost objevovat a poznávat přírodu, studovat zákonitosti vesmíru nebo posouvat hranice lidského poznání. A co si o studiu na PřF myslí její student Ondra Pernecký?

 

 

V úterý následovala talk show a stream Lékařské fakulty, která se může pyšnit špičkovým vybavením, individuálním přístupem, intenzivními možnostmi praxe nebo množstvím inspirativních osobností. Na Instagramu o zkušenostech ze studia i z nemocniční praxe mluvil Martin Palička.

 

 

Ve středu se v rámci Dnů otevřených dveří představila Filozofická fakulta, která je místem pro ty, kdo chtějí nad tématy přemýšlet, rozvíjet své kritické myšlení a upevnit tak své hodnoty v postmoderním světě. Vhled do studentského života a do FF celkově nám během živého streamu poskytla studentka Veronika-Elizabet Virta.

 

 

Čtvrtek patřil Fakultě umění, která si zakládá na otevřeném, svobodném a stimulujícím prostředí a pro své studenty aktivně vytváří reálné klima hudebního i výtvarného provozu. Zároveň nabízí studentům mnoho příležitostí realizovat vlastí umělecké projekty. Za FU na Instagramu na dotazy týkající se hudební části odpovídala Terezie Gilligová, za výtvarnou část byl k dispozici student Dominik Pohludka.

 

 

V pátek se uchazečům představila Pedagogická fakulta. Učit neznamená jen předávat vědomosti, ale také pozitivně ovlivňovat výchovu budoucí generace. Pro studenty, kteří v povolání učitele vidí smysluplné poslání, je PdF tou nejlepší příležitostí jak naplnit své vize. Live stream PdF vedl budoucí pedagog Filip Kotala.

 

 

V sobotu program Dnů otevřených dveří zakončila Fakulta sociálních studií, která je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí pomáhat lidem v obtížných životních situacích, zvyšovat porozumění a solidaritu ve společnosti a bránit lidská práva. S dotazy se mohli sledující obracet na studentku Hedviku Bučkovou.