Dobrovolníci z organizace S.T.O.P. doučují děti ze sociálně slabých rodin, děti, jejichž rodiče mají povětšinou základní vzdělání a nemají kapacity učit svoje děti sami. Už před krizí byly tyto děti na společenském dně. V posledních měsících se navíc pomyslné sociální nůžky rychle rozevírají. „Kvůli koronavirové krizi a distanční výuce je dopad na vzdělání těchto dětí opravdu citelný,“ říká jedna ze zakladatelek organizace S.T.O.P. a také absolventka Ostravské univerzity Ivona Šťovíčková. Pomoc dobrovolníků je právě teď pro mnoho dětí důležitější než kdy dřív.

Chceme proto s pomocí zaměstnanců, akademiků, absolventů a studentů Ostravské univerzity společně na darujme.cz vybrat 50 000 Kč nezbytných pro zajištění 15 dobrovolníků, kteří budou za dětmi docházet.

„Pokud se nám podaří dosáhnout cílové částky 50 000 Kč, uspořádá Ostravská univerzita pro děti z organizace S.T.O.P. zábavné vzdělávací odpoledne, během kterého si na Pedagogické fakultě OU vyzkouší například výrobu funkčních modelů ze dřeva a papíru,“ říká Martin Kopáček z Poradenského centra OU, který sbírku zaštiťuje.

„Společnost potřebuje vzdělané lidi a univerzita studenty, kteří umějí překonávat překážky. Je to dobrý projekt, podpořte jej,“ vyzývá i rektor Ostravské univerzity Jan Lata. Zapojit se a pomoci můžete zasláním jakékoli částky prostřednictvím naší stránky na darujme.cz. Co myslíte, jak rychle se dostaneme na potřebných 50 000 Kč?