Vážené kolegyně, vážení kolegové,

doufali jsme, že po epidemii covidu se život letos vrátí tam kde jsme byli zvyklí, ale opak byl pravdou. Díky ruské agresi na Ukrajině se svět stal naopak ještě nebezpečnějším, ke komplikacím v souvislosti s covidem se připojila nejistota, inflace a obavy z budoucnosti. Ekonomické problémy ovlivnily, a v příštím roce bohužel i výrazně ovlivní, činnost naší univerzity. Proto bych Vám letos obzvláště rád poděkoval za Vaši práci pro univerzitu v uplynulém roce. Práce na univerzitě nikdy nebyla, a mám obavu, že ani nebude, nejlépe placeným zaměstnáním. Je to však práce, která má smysl. Umožňuje využití kreativity, dává hodně volnosti a co je nejdůležitější – umožňuje ovlivňovat budoucnost výchovou těch, kteří ji budou tvořit.

Děkuji za vše, co pro Ostravskou univerzitu děláte. Do příštího roku přeji nám všem ať je klidnější, mírový, ať nám vydrží vzájemná solidarita, úcta a zdraví.

Srdečně Jan Lata