Do budovy sportu a behaviorálního zdraví Pedagogické fakulty Ostravské univerzity zamířil ve středu 24. dubna rekordní počet návštěvníků. Cílem jejich cesty byl kariérní festival Za KariérOU. „Jsme vděční za tak krásnou účast, která proti loňskému roku zase narostla. Věříme, že jsme naplnili očekávání všech zájemců o kariéru, a že zvládli navštívit i některou z doprovodných přednášek nejen kariérního charakteru,” zmiňuje vedoucí Poradenského a kariérního centra OU Kamila Hýbnerová.

V budově sportu a behaviorálního zdraví se festival za KariérOU konal poprvé. „Kariérní festival se každý rok konal v jiné budově univerzity, za covidu online, letos jsme šli do největších prostor, které by se pro účely festivalu hodily a velmi se nám to osvědčilo,” hodnotí letošní umístění manažerka festivalu Za kariérOU Marie Bohačíková.

Na 1420 hostů si mohlo vybírat z bohatého programu, který kromě široké výstavní plochy nabídl řadu přednášek a workshopů. V Hale míčových sportů a přilehlých prostorách se prezentovalo 77 vystavovatelů ze soukromého i neziskového sektoru, školství, zdravotnictví a veřejné i státní sféry.

Návštěvníci na festivale hlasovali o tom, která expozice se jim nejvíce líbí. Na první místo se zařadil obchodní řetězec Lidl, druhé místo získala Zoo Ostrava a třetí místo obsadilo Vojenské zpravodajství.

Například z přednášek „Jak nebýt debil“ nebo „Pod svícnem“ si návštěvníci odnesli důležité poselství především v tom, že je důležité mít zdravé sebevědomí, naleznout hodnotu sebe samého a nenechat se nikým ponižovat a týrat. Ale našla se i témata uvolněnější, například Na Fraňkově úžasné pouti životem se posluchači dozvěděli, že je někdy fajn mít věci víc na háku. Zároveň Vilém Franěk zmínil, že některé jeho kariérní kroky byly možná šílené, ale nikdy ničeho nelitoval a dostal se díky tomu i k zajímavým marketingovým projektům. Nejde opomenout ani setkání s Andreasem Papadopulosem, ten se díky své houževnatosti stal v mladém věku zahraničním zpravodajem, který má mimo jiné zkušenost s válečným zpravodajstvím na Ukrajině.

Osm zón kariérního festivalu rezonovalo na různá témata od těch aktuálních, přes kariérní nebo přímo firemní. Především o těch byla scéna Vagón, kde se prezentovali také hlavní partneři festivalu: Komerční banka, Leo Express (Naskoč k nám do rozjetého vlaku), Moneta Money Bank nebo Skupina Penta Hospitals – prezentovali nejen své pracovní nabídky, ale také firemní kulturu nebo benefity, které práce v jednotlivých firmách obnáší.

Festival Za kariéOU se i letos blýsknul svou barvitostí a širokým spektrem nabízeného programu, který pokrýval pole businessu, neziskového sektoru, školství, veřejných médií, prostor dostaly také studentské organizace či univerzitní centra. Široké pole působnosti získali návštěvníci, ti měli možnost si všechno projít, poslechnout, vyzkoušet nanečisto a strávit den ve společnosti těch nejlepších řečníků z rozmanitých branží.

Příští ročník festivalu Za kariérOU bude opět hostit budova sportu a behaviorálního zdraví ostravského City Campusu, tentokrát 15. dubna 2025.

Kariérní festival není ale jediným prostředkem, kterým Poradenské a kariérní centrum OU pomáhá studentům a absolventům v cestě za jejich kariérou. Celoročně organizují akce či workshopy a nabízí poradenství v mnoha oblastech, proto je nezapomeňte sledovat.

Fotogalerie: Jana Greplová