Kateřina, Ostrava

Pocházím z Ostravy, přesněji z její porubské části. Nejen, že je Ostrava mé rodné město, které mimochodem nabízí veškeré sociální i kulturní vyžití, ale je to také město příjemných zákoutí, zeleně a hlavně odpočinku.

U nás v Porubě ráda chodím do sportovního centra FAJNE, kde se aktivně věnuji trenérství mládeže, anebo na procházky do blízkého porubského lesa. Neměla jsem chuť ani důvod se stěhovat za školou do jiného města. A potom, co jsem v roce 2019 navštívila stánek Ostravské na Gaudeamu, měla jsem o vysoké jasno.

Myslím si, že my, studenti vzkvétající Ostravské univerzity, můžeme pomoct zlepšit pověst města a získat pro něj větší pozornost veřejnosti. Já se zapojila do organizace spousty akcí – například oslavy 30 let univerzity nebo Akademického dne OU.

A koná se tady spousta dalších akcí, kterých je Ostravská součástí, a které si prostě nelze nechat ujít. Už jste byli na Colours of Ostrava nebo Festivalu v ulicích? Jestli ne, tak to určitě musíte napravit!

Marek, Strahovice

Pocházím z malebné obce nedaleko Opavy a pokud jde o výběr univerzity, vsadil jsem na zkušenosti svých přátel a dodnes toho nelituji. Na Ostravské studovalo a také úspěšně absolvovalo pár mých dobrých kamarádů. Ti si pochvalovali univerzitu i obor Tělocvik a Výchova ke zdraví, který jsem chtěl vždy studovat, a proto se jím dnes zabývám.

Už dlouho se věnuji parkouru (a v mém případě opravdu nejde o koně), ve kterém se mi v posledních třech letech povedlo získat stříbrnou a bronzovou medaili na mistrovství České republiky. Není to ale jediný sport, který dělám, mám rád i kolektivní sporty jako fotbal a volejbal, taky si občas zajdu do fitka.

Výběr univerzity pro mě byl snadný i proto, že Ostravu dobře znám. Ostrava toho totiž nabízí opravdu mnoho: velká nákupní centra, pěkné kavárny, bary, restaurace, sportovní zázemí, různé festivaly a akce. Zkrátka vše, co by si student mohl přát. Super navíc je, že i když je Ostrava třetí největší město v Česku, člověk se tady neztratí a rychle si zvykne.

Tamara, Čadca

O Ostravskej univerzite som sa dozvedela na dňoch otvorených dverí a milo ma zaujal jej široký výber odborov. Môj výber zastal na Fakulte umení v odbore Video-multimédia-performance.

Bývam blízko českých hraníc, takže Ostravu mám tak povediac cez kopec. Mesto Ostrava si potrpí na svoje kultúrne bohatstvo, čo mňa ako umelca dokáže dokonalo inšpirovať. A tým nemyslím iba galérie. Ponuka je v širokom výbere koncertov, festivalov, divadiel a študentských akcií.

Naposledy som bola so spolužiakmi na Ostravských derbách, kde sa odohrával hokejový zápas medzi našou univerzitou a Vysokou školou Bánskou. Po dlhej dobe sa mohla celá univerzita opäť stretnúť a spoločne fandiť nášmu tímu.

Nikdy si nenechám ujsť výstavy v Dole Michal. Je pre mňa jeden z najkrajších opustených dolov, ktorý ponúka svoj priestor výtvarnému umeniu. Tvorcovia inštalujú svoje diela tak, aby nezakrývali čaro starého dolu a divákovi podávajú dvojnásobný zážitok.

Adam, Krnov

Na Ostravské univerzitě studuji už třetím rokem. A proč právě tady? Pro mě jsou důležití především vyučující a na Ostravské mě učí skutečné špičky v mém oboru.

Dalším rozhodujícím faktorem je pro mě lokalita. Z Krnova, odkud pocházím, je Ostrava velmi dobře dostupná. Zároveň je tu mnoho příležitostí a vše je na jednom místě. V budoucnu tady ve svém oboru určitě najdu uplatnění. Myslím si, že pro všechny obory, které se dají na Ostravské studovat, je Ostrava velmi inspirativním místem.

V Ostravě zkrátka vidím velký potenciál. Základ slova Ostrava souvisí s „ostře, rychle, bystře tekoucí řekou“ a jsem přesvědčen, že taková je i naše Ostravská univerzita.