Srdečně vás zveme na další besedu z cyklu Na Mlýně, která se koná už v pondělí 29. dubna od 17:30 ve Welcome centre OU v univerzitní prodejně OUshop. Pozvání k besedě přijala Veronika Rovná z Fakulty umění Ostravské univerzity.

Přijďte se seznámit s talentovanou českou sopranistkou Veronikou Rovnou, jejíž hlas zní nejen na operních pódiích, ale také na koncertech s významnými orchestry a na hudebních festivalech po celé Evropě. Přijďte naslouchat jejím zážitkům, úspěchům a nechte se unést vášní pro operní umění. Jaká byla její cesta na prkna, která znamenají svět? A jak probíhá výuka zpěvu na univerzitě? Je život opera, nebo opera je život? Dá se spojit profese pěvkyně s rodinou? Dotkneme se i tématu umělecké scény v Ostravě.

Na setkání bude prostor i pro vaše dotazy, proto se neostýchejte a ptejte se na to, co vás zajímá. Besedou provede mluvčí Ostravské univerzity Dita Ondrejková.

Veronika Rovná (rozená Holbová) je mladá česká sopranistka. Studiu klasického zpěvu se začala věnovat na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě a poté na Fakultě umění Ostravské unvierzity. Oba instituty absolvovala pod vedením významné české operní pěvkyně a pedagožky docentky Evy Dřízgové. Už během studií získala první profesní zkušenosti a řadu ocenění.

Od roku 2019 je v angažmá v opeře v Národním divadle moravskoslezském a hostuje v mnoha dalších rolích a operních domech v České republice i v zahraničí. Trvale spolupracuje s českými orchestry a ansámblem Collegium 1704. Vystupuje také na festivalech v zahraničí a vyučuje na Fakultě umění Ostravské univerzity.

V cyklu debat Na Mlýně vám představujeme osobnosti Ostravské univerzity. Nechte se inspirovat jejich příběhy a přijďte si rozšířit obzory napříč obory. Setkání se sopranistkou Veronikou Rovnou je naplánováno na 29. dubna od 17:30 v OUshopu.