V nejnovějším podcastu Filozofické fakulty se naši studenti zamýšlí nad tím, jak dezinformace vznikají, kdo je jimi nejvíce ohrožen a proč. Odpovídají na otázku, zda by měla existovat jakási cenzura sociálních sítích či jak odhalit dezinformaci, jak odlišit pravdivou zprávu od dezinformační zprávy či hoaxu. Učí náš vzdělávací systém dostatečně kriticky myslet? Umí mladí lidé pracovat s informacemi, zajímají se o svět kolem sebe? To zjistíte v našem podcastu Na co jsme zapomněli aneb dezinformace. Pořadem provází doc. Petr Kopecký z katedry anglistiky a amerikanistiky FF OU.

Světové ekonomické fórum ve své nejnovější zprávě uvádí, že nejrizikovějším faktorem, jemuž bude muset lidstvo čelit, je deziluze mladé generace. V semináři katedry historie se studenti nad touto otázkou zamýšlí. V podcastech Na co jsme zapomněli se s posluchači podělí o některá témata, k nimž v této souvislosti v rámci semináře došli.

Prvním podcastem série Na co jsme zapomněli provází děkan Filozofické fakulty OU doc. Robert Antonín a děkanka Fakulty sociálních studií OU doc. Alice Gojová. V roli moderátorů se studentů Ostravské univerzity ptají, co oni vnímají jako hlavní problémy současnosti, jež by se měly neodkladně řešit, ať už se pojí ke covidu, či nikoli. Co odhalil covid a co jich osobně se nejvíce dotýká?

Zveme tedy k poslechu podcastu s názvem: Na co jsme zapomněli?