Přijďte se seznámit s fascinujícím lidským tělem, a to z jedinečného pohledu lékaře – patologa. Pozvání k besedě přijal docent Jozef Škarda, přednosta Ústavu klinické a molekulární patologie a lékařské genetiky FNO a proděkan pro strategii a rozvoj Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Rezervujte si datum 28. listopadu, začínáme v 17:30 hodin ve Welcome Centre na Mlýnské 5 v nové prodejně OUshopu!

Na besedě probereme, co vlastně patologie je a není, co vše obnáší a jak například vypadá rutinní pracovní den patologa. Zaměříme se důležitost interdisciplinarity nejen lékařských oborů, a zjistíme, co může patolog o pacientovi říct z různých vzorků. Kdy má patolog naspěch? Jaké pitevní diagnostiky se v současnosti využívají? Zajímá vás například, jak se tělo chrání vůči nádorům? Část besedy budeme věnovat fascinující samoobnovitelné schopnosti lidského těla a popovídáme si například i o vztahu mezi patologií a vírou. Bude prostor i pro vaše dotazy, proto se neostýchejte a ptejte se na to, co vás zajímá. Besedou vás provede mluvčí Ostravské univerzity Lucie Fremrová.

Je něco, co vás zajímá, ale báli byste se na besedě veřejně zeptat? Po besedě vás zveme na neformální aftertalk s Jozefem Škardou, třeba i u piva v kavárně Sádrový ježek. Máme omezenou kapacitu, proto se registrujte co nejdříve.

V cyklu debat Na Mlýně vám představujeme naše špičkové akademiky. Přijďte si rozšířit obzory na besedu a přidejte se na neformální po besedový aftertalk. Máte jedinečnou možnost poznat naše akademiky z jiné stránky.