Kurzy jsou určeny pro ty, kteří se potřebují zorientovat při vyhledávání v databázích, zjistit, jak se vyvarovat plagiátorství a jak správně citovat, nebo pro ty, kteří zápasí s formátováním práce v editoru Word.

Infolekce budou probíhat v knihovně ve školicí části S-zóny, která je vybavena notebooky pro každého účastníka akce. S ohledem na kapacitu místnosti je nutné se předem přihlásit. Přihlášky posílejte na e-mail: jan.hradil@osu.cz s uvedením vybraného tématu a termínu kurzu, nebo využijte odkaz u jednotlivých kurzů. Na webináře se předem hlásit nemusíte, jen se připojíte v dobu konání lekce přes níže uvedené odkazy.

Efektivní vyhledávání (90 minut), Mgr. Jan Hradil

Potřebujete najít zdroje pro vaši seminární, bakalářskou či diplomovou práci? V této lekci se naučíte vytvářet klíčová slova, vyhledávat v databázích, pracovat s „multivyhledávačem“ EDS (EBSCO Discovery Service) a přistupovat k licencovaným článkům a e-knihám z domova.

Středa 22. 11. 2023 ve 14:10 v S-zóně
WEBINÁŘ: Pondělí 27. 11. 2023 v 10:00

Letos jsme do nabídky zařadili také speciální webinář přímo od kolegů z firmy EBSCO, odkaz na něj najdete níže.

Citace s manažerem Citace PRO (90 minut), Mgr. Jiří Plešek

Píšete práci a chcete efektivně pracovat s citacemi? Po absolvování této lekce budete umět pracovat s nástrojem Citace PRO, rozumět pravidlům citační etiky a automaticky generovat citace.

Pondělí 20. 11. 2023 ve 14:10 v S-zóně
WEBINÁŘ: Středa 29. 11. 2023 v 10:00

Citace s manažerem ZOTERO (60 minut), Mgr. Jiří Plešek

Představíme vám základní funkce citačního manažeru Zotero. Jde o citační manažer, který vám umožní stahovat z internetu záznamy o článcích, knihách, webových stránkách a automaticky z nich generovat citace.

Středa 22. 11. 2023 v 10:00 v S-zóně
WEBINÁŘ: Úterý 28. 11. 2023 v 10:00

Typografické minimum aneb Naformátuj si svou práci (2× 60 minut s přestávkou), Mgr. David Miffek

Finišujete pomalu se svou závěrečnou prací a máte největší strach z formální úpravy? Nejste si jisti číslováním stránek, pevnými mezerami a rozdílem mezi spojovníkem a pomlčkou? V této lekci se naučíte základům typografie a formální úpravě dokumentu a zjistíte, že textový editor Word poskytuje řadu užitečných nástrojů.

Tato infolekce se koná pouze v prezenční formě: Úterý 21. 11. 2023 ve 14:10 v S-zóně

Efektivní vyhledávání v e-zdrojích skrze vyhledávací platformu EBSCO Discovery Service

Letos jsme do nabídky zařadili také speciální webinář přímo od kolegů z firmy EBSCO, který vám představí veškeré funkce „multivyhledávače“ EDS (EBSCO Discovery Service) v návaznosti na webinář Efektivní vyhledávání. Dozvíte se, jak lze vyhledávat literaturu a sofistikovaně filtrovat výsledky, pracovat se zdroji a následně je sdílet či citovat, nebo jak si nastavit personalizované notifikace a novinky v obsahu.

WEBINÁŘ: Čtvrtek 30. 11. 2023 v 10:00

Rádi byste si rozšířili obzory, ale nevyhovují vám termíny lekcí? Můžete využít individuálních konzultací Objednej si knihovníka nebo si domluvit lekci pro celou skupinu i se svými spolužáky nebo kolegy.