Poznej plno nových lidí ze zahraničí

Toužíš zapracovat na své angličtině, jsi kreativní, akční, společenský a rád si děláš nové přátele? Pak je pro tebe celouniverzitní organizace ESN Ostravská to pravé. Co v rámci organizace budeš dělat? Členové Erasmus Student Network se zjednodušeně řečeno starají o „Erasmáky“. Organizují pro ně výlety, akce, seznamují je s naší kulturou, historií a v neposlední řadě taky pořádají proslulé party.

Zapracuj na svých organizačních schopnostech, přiuč se marketingu nebo HR

Chceš rozvíjet sebe i ostatní studenty, domlouvat lidem zajímavé stáže nebo organizovat programy pro střední a základní školy? To a ještě mnohem více dělají členové AIESEC. Dostaneš příležitost zlepšit si angličtinu, prezentační schopnosti, ale taky potkáš spoustu zajímavých lidí nejen z řad studentů, ale třeba zástupců firem, což se ti do budoucna může jen hodit.

Jsi akční a chceš, aby se nejen studenti bavili?

Pokud vidíš jako svou velkou příležitost pořádání nejrůznějších akcí, určitě to zkus v organizaci Younie. Na té naše univerzita spolupracuje s VŠB-TUO. Co členové Younie dělají? Na jejich akcích se vítají prváci, oslavuje Halloween, ale především tahle parta studentů organizuje Majáles! A takovou zkušenost rozhodně chceš zažít. Co dalšího organizace dělá? Spadá pod ni například i Rádio Kolej.

Chceš lidi vést k péči o zdraví?

Pro studenty medicíny na naší univerzitě máme organizaci IFMSA, tedy International Federation of Medical Students’ Associations Czech Republic. Nejen, že studenty tahle organizace vysílá na stáže, ale snaží se pracovat na prevenci různých nemocí, například rakoviny prostaty, HIV nebo cukrovky. Pokud chceš lidi učit, aby si vážili svého zdraví a chovali se ke svému tělu s respektem, tahle organizace je právě pro tebe.

Miluješ cestování, a to i to prstem po mapě?

Další nadšence nejen do geografie můžeš potkat ve spolku EGEA. Organizace pořádá exkurze, výměnné pobyty, kongresy a semináře, kde se potkávají nejen studenti z různých ročníků a oborů, ale taky odborníci, od kterých můžeš čerpat vědomosti a inspiraci. Zkrátka a dobře, jako „Egeák“ si najdeš nové kamarády, budeš moci zastupovat univerzitu, ale především – cestování tě nemine.

Neumíš si představit svůj život bez přírody?

Pro všechny milovníky přírody a přírodních věd je tady EPKA. Spolek, který mimo jiné pořádá výlety (jak jinak než do přírody) a exkurze. Co kromě popularizace přírodních věd je cílem EPKY? Nadšení studenti i akademici se taky snaží spojovat dvě na první pohled rozdílné věkové kategorie – děti a seniory. Pokud chceš trávit čas na čerstvém vzduchu a propojovat generace, přihlas se do EPKY.

Přibliž přírodní vědy studentům i veřejnosti

Jsi nadšený přírodovědec a chceš představit nejen biologii a ekologii širokému okolí? SOVA je Studentská organizace vědeckých aktivita popularizuje přírodní vědy. Členové organizace zvou hosty z různých koutů republiky, kteří přednáší o nových objevech a expedicích, ale taky pomáhají studentům se závěrečnými pracemi a pořádají přednášky na středních školách po celém Moravskoslezském kraji. Chceš motivovat nejen mladé lidi, aby se začali více starat o přírodu? SOVA je tady pro tebe.

Nebojíš se říkat svůj názor nahlas a není ti jedno, co se kolem tebe děje?

Studentská organizace Zebra je tady přesně pro lidi, jako jsi ty. Skupina studentů z Fakulty sociálních studií se nebojí diskutovat a vyjadřovat svůj názor, pořádá akce jako promítání filmů s lidskoprávní tematikou, různé workshopy a benefice. Taky se ale snaží udržovat pohodu při studiu – členové si pomáhají během zkouškového, pořádají otevřené schůzky nebo třeba vítají nový rok welcome drinkem.

Hledáš partu na Lékařské fakultě?

Československý spolek mediků (ČSSM) je nezisková organizace působící na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Jako člen získáš zejména zkušenosti s organizováním nejrůznějších akcí a s komunikací s odborníky z různých profesí. Zároveň získáš možnost zapojit se do charitativní činnosti a v neposlední řadě navázat spoustu nových přátelství. ČSSM si také klade za cíl pomáhat svým členům při studiu (předáváním materiálů, sdílením zkušeností) a nezapomíná na své členy ani po studiu, kdy jim zprostředkuje kontakt s potencionálními zaměstnavateli a pomůže i během prvních měsíců v práci.

Najdi zábavu i relax a rozšiř své dovedností s UniFun

Posláním studentského spolku UniFun je poskytovat studentům zábavné a přínosné zážitky, a podporovat tak jejich osobní rozvoj. Chceš spolu s dalšími členy vytvářet prostředí, ve kterém se studenti mohou bavit a relaxovat, ale zároveň se i učit a rozvíjet své schopnosti? V UniFunu najdeš prostředí, kde se studenti mohou setkávat, tvořit a sdílet své nápady a zájmy, a přitom se navzájem podporovat.

Ještě váháš, jestli se do nějakého spolku přihlásit? Za zkoušku nic nedáš a pokud to nebude pro tebe, nic neztratíš. Naopak můžeš jenom získat – třeba přátele na celý život, hromadu zkušeností nebo vzpomínky na studentská léta a nezapomenutelné zážitky. A to se vyplatí.