Vyučující Katedry technické a pracovní výchovy tento problém využili jako téma k rozvoji kreativity studentů katedry, potažmo k výuce tvorby žáků mateřských a základních škol. Pedagogové a studenti spolu s žáky mateřských a základních škol přetvářejí papír, textil a plasty tak, aby vznikly originální a zajímavé rostliny a modely organismů ovlivněné odlišnou gravitací světelným spektrem, klimatickými podmínkami či chemickým prostředím. Výuka tak integruje znalosti technologie, bioniky a biologie.

Pokud se výstava vydaří, získá Pedagogická fakulta OU expozici, která ovlivní a bude inspirovat žáky a návštěvníky planetária k poznávání souvislostí a zákonitostí života.

„Vědci věnují pozornost především planetám obíhajícím v tzv. obyvatelné zóně hvězdy, kde je možné, že na jejich povrchu existuje voda v kapalném skupenství, která je na Zemi předpokladem života podobného jako u nás. Jako chemika mě tato oblast opravdu inspiruje,“ řekl nám k tomu doktor Jan Vaněk, který na tomto projektu spolupracuje, je pracovníkem Katedry technické a pracovní výchovy a mimo jiné se zabývá popularizací vědy na Pedagogické fakultě OU.

Prohlédněte si některé představy o možném životě jinde.