Ostravská univerzita hledá dobrovolníky. Chtěl/a bys pomáhat v této nelehké době? Pomoc je realizována prostřednictvím spolupracujících organizací a studentských dobrovolných iniciativ. Registrujte se a dejte nám o sobě vědět

Studenti Ostravské univerzity pomáhají nejen v rámci pracovní povinnosti uložené vládou ČR, ale také hlídají nebo doučují děti zdravotníků, zajišťují nákupy pro seniory a chronicky nemocné nebo pomáhají pracovníkům v domovech seniorů a v dětských domovech. Přestože už je aktivně zapojených dobrovolníků spousta, poptávka po nich vzhledem k situaci roste a my bychom rádi motivovali další, ke kterým se tato výzva třeba ještě nedostala.

Pomáhat mohou nejen lidé s konkrétní kvalifikací, například studenti zdravotnických oborů nebo pracovníci ze zdravotních či sociálních služeb, kteří už jsou v důchodu, ale i další ochotní lidé. Uvítáme i ty, kdo zatím ze zdravotnictví nebo sociální oblasti nemají žádné zkušenosti.

V našem regionu totiž začínají opět chybět pracovníci v nemocnicích a sociálních zařízeních a výpomoc s trasováním potřebuje také Krajská hygienická stanice. Moravskoslezský kraj proto vymyslel projekt #bosmepartyja a dohodl spolupráci s Ostravskou univerzitou, městem Ostrava, Dobrovolnickým centrem ADRA a společností Heimstaden. Spolupráce má jediný a společný cíl – oslovit lidi, aby v těchto náročných dnech zvážili dobrovolnictví.

Ostravská univerzita vytvořila web www.pomahame.osu.cz, na kterém najdou informace jak zájemci o dobrovolnictví, tak ti, kteří by rádi pomoc dobrovolníků využili – jednotlivci i organizace.

Jsme v tom spolu! Spolu to ale zvládneme. Pomáhejme.