„Přestože nejsme kamenná univerzita a nemáme Karolinum, hrdě se hlásíme k těžké, ale také odvážné historii našeho regionu. Zde na tomto místě byla ještě donedávna 29 metrů vysoká halda odpadu související s důlní činností. My jsme toto území znovu využili pro to, abychom zde vytvořili City Campus Ostravské univerzity. Konáme zde jak vzdělávací, tak výzkumné, sportovní a kulturní akce. Přestože bylo zvykem pro promoce využívat bývalé kulturní domy postavené v období komunismu, jsem rád, že právě dnes v Den památky obětí komunistického režimu si můžete sednout na lavičku Václava Havla, která je umístěná před touto budovou,“ promluvil při promocích děkan Pedagogické fakulty OU profesor Daniel Jandačka.

Jsem rád, že právě dnes v Den památky obětí komunistického režimu si můžete sednout na lavičku Václava Havla, která je umístěná před touto budovou.

Pedagogická fakulta je nejstarší, zakládající a největší fakultou Ostravské univerzity, a tak má přirozeně největší skupinu absolventů. Budeme rádi, když s námi absolventky a absolventi zůstanou v kontaktu a zúčastní se událostí, které pořádá naše fakulta či Ostravská univerzita.

Gratulujeme všem, kteří si převzali diplom na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity, k dokončení studia a přejeme mnoho úspěchů v budoucí kariéře či navazujícím studiu.

Všechny fotografie najdete ve fotoalbu na Facebooku.