Flétnová třída Fakulty umění Ostravské univerzity je špičkou v České republice

Autor: , 28. 8. 2020

Flétnistky navazují na své úspěchy z předchozích let a v konkurzu do Symfonického orchestru Českého rozhlasu Praha postoupily do finálového druhého kola.

Sylvie Schelingerová a Anna Talácková, foto: Danijel Radanovič

Konkurz do flétnové skupiny Symfonického orchestru Českého rozhlasu Praha (SOČR), který se řadí mezi nejlepší hudební tělesa České republiky, se konal 26. srpna 2020. Konkurzní komise byla složena ze zástupců všech orchestrálních skupin SOČRu a představovala tak široké spektrum nejrůznějších hudebních a uměleckých názorů. O to více nás může těšit, že všechny čtyři adeptky, které získaly dostatečný počet bodů, jenž je opravňoval k postupu do finálového druhého kola, byly z Ostravské univerzity!

„Je neuvěřitelné a zároveň pro nás velmi potěšitelné, jakým způsobem se zde prezentovaly naše studentky, které opět potvrdily absolutní „nadvládu“ flétnové třídy Fakulty umění Ostravské univerzity v rámci České republiky.“ uvádí vedoucí katedry dechových nástrojů Fakulty umění prof. Dušan Foltýn.

V náročné konkurenci 17 studentů či bývalých absolventů AMU, JAMU i dalších hudebních institucí se opět ukázalo, že náročnost a metodika výuky odborných asistentů Jana Ostrého a Anny Stavělové přináší nezpochybnitelné výsledky.

Konečné pořadí konkurzu bylo následující:

1. Anna Talácková ze třídy odb. as. Jana Ostrého
  2. Sylvie Schelingerová ze třídy odb. as. Jana Ostrého
  3. Barbora Haasová absolventka ze třídy odb. as. Anny Stavělové
  4. Denisa Geislerová ze třídy odb. as. Anny Stavělové

Připomeňme si mimořádný úspěch z loňského roku, kdy se v mezinárodní flétnové soutěži Pražského jara hned čtyři studentky Fakulty umění Ostravské univerzity Michaela Blažková, Žofie Součková, Sylvie Schelingerová a Anna Talácková z flétnové třídy Jana Ostrého dostaly z předkola do hlavní soutěže. Obstály tak v konkurenci více než dvou set přihlášených z celého světa. Anna Talácková poté postoupila do finále a za svůj suverénní a hudebně přesvědčivý výkon obdržela dělenou 2. cenu a titul laureáta.

Historický úspěch studentky Katedry dechových nástrojů na Pražském jaru

Srdečně gratulujeme.