Dobrovolníci z Ostravské zasadí stromy za podané přihlášky

Autor: , 18. 9. 2020

„Ovlivni nejen svou budoucnost.“ Tak zní motto aktuální kampaně Ostravské univerzity. V jejím duchu se proto nese náš závazek - za každou přihlášku na letošní akademický rok vysadit jeden nový strom tam, kde je jich nejvíce potřeba.


V říjnu to bude rok, co jsme slíbili, že za každou přihlášku zasadíme strom. Péče o životní prostředí je pro nás důležitá a snažíme se vést nejen odbornou diskusi, ale zároveň jít příkladem i v praxi a ukázat, co všechno se dá pro přírodu udělat. Už za dva týdny se s autobusem plným dobrovolníků z Ostravské univerzity vydáme sázet smíšený les na Javorový vrch a společnými silami, za pomoci Lesů ČR, zasadíme za dva dny bezmála 11 500 stromů.

Sázet budeme 2. a 3. října a kromě studentů se zapojí studentské organizace i zaměstnanci univerzity. Nové stromy budou znázorňovat každého jednoho konkrétního studenta, který si pro následující akademický rok podal přihlášku na Ostravskou. „Současná generace mladých lidí začíná být velmi aktivní, chce doslova měnit svět. A my na ně apelujeme, aby začali už teď – aby si vybrali ten správný obor, ve kterém se chtějí stát odborníkem a mohou tak skutečně ovlivnit danou oblast k lepšímu, nejen o změnách diskutovat. Ať už jde o přírodu, společnost, vzdělávání, technologie, medicínu nebo umění,“ vysvětluje tisková mluvčí Ostravské univerzity Lucie Fremrová. Sázení stromů je pouze dílčí část kampaně s názvem Ovlivni nejen svou budoucnost. Ostravská univerzita podniká i další kroky k tomu, aby byla budoucnost taková, jakou bychom si ji pro další generace přáli. Dlouhodobě například pomáhá shánět dárce krve a kostní dřeně, organizuje diskuze s vědci na palčivá témata současnosti. Vědeckým výzkumem pomáhá řešit různé problémy – například v oblasti sociální práce, ekologie, urbanismu nebo lidského zdraví.

Pokud byste u sázení chtěli být s námi, ještě stále máte možnost přihlásit se prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Když pomineme, že díky nám vznikne nový les, je to i příležitost navázat nová přátelství a užít si jeden nebo dva dny pořádného studentského dobrodružství!