ČUM! aneb Čtení pro univerzitu a město

Autor: , 22. 6. 2015

Filozofická fakulta v akci: Rýsuje se literární festival s názvem Čtení pro univerzitu a město (ČUM). Do Ostravy přivede Michala Viewegha, Martina Reinera i Petra Hrušku.

ORGANIZAČNÍ TÝM. Zleva: Roman Polách, Stanislava Schupplerová a Jan Malura. FOTO: Adam Soustružník

7. října se Ostravané mohou těšit na originální počin Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Stanislava Schupplerová, Roman Polách a Jan Malura se pustili do organizace literárního festivalu Čtení pro univerzitu a město (zkráceně ČUM).

„Večer zahájí Michal Viewegh autorským čtením a následně se návštěvníci mohou rozejít po čtyřech místech v centru města, na kterých bude probíhat další program, a to nejen čistě literární, ale částečně i divadelní nebo hudební,“ vysvětluje studentka Filosofické fakulty Stanislava Schupplerová, která s nápadem na tento literární večer přišla.

Kromě autorských čtení tří výše zmíněných spisovatelů si můžete přijít poslechnout také osobnosti Ostravské kulturní scény a Ostravské univerzity. Jiří Nekvasil – ředitel Národního divadla Moravskoslezského nebo Jan Lata, rektor Ostravské univerzity, přečtou něco z tvorby svých oblíbených autorů.

„Jedná se o první ročník, ale my věříme, že se z tohoto literárního večera povede udělat tradici,“ uvedl docent Jan Malura, jeden z organizátorů akce.

Podrobnosti o Čtení pro univerzitu a město – od představení jednotlivých míst a umělců až po podrobný program – Vám budeme postupně přinášet na OU@LIVE v průběhu léta.

ČUM naváže na celodenní program na Masarykově náměstí, kde se Ostravská univerzita ukáže nejen jako vzdělávací instituce, ale také organizace činná na poli veřejného dění. I o tomto happeningu v centru města Vás budeme včas informovat.