Čokoládové srdce – Čerstvá krev Lékařské fakulty

Autor: Redakce , 4. 9. 2017

Setkání s největšími osobnostmi českého lékařství v příjemném prostředí? Luxusní belgická čokoláda domácí výroby za dobrý skutek? Skvělá káva a občerstvení zdarma k tomu? Čti dál, tohle je Čokoládové srdce!

Čokoládové srdce je zbrusu nový studentský projekt vznikající pod hlavičkou organizace IFMSA CZ Ostrava na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. „Chceli by sme spojiť príjemné, užitočné a sladké,“ říká Natália, jedna z organizátorek projektu. „A zaplnit okno nedostatku podobných akcí na naší fakultě,“ doplňuje ji její kolega Jakub.

Autoři projektu si kladou za cíl organizaci besed s největšími osobnostmi české medicíny na půdě Lékařské fakulty Ostravské univerzity a zaujetí ostravské studentské obce výbornou myšlenkou, organizací a vynikající čokoládou.

Výhradně pro tento projekt vznikl symbol, podle něhož celý projekt dostal své jméno. Čokoládové srdce je vyrobeno ručně z nejkvalitnější belgické čokolády a každý návštěvník si ho může z besedy odnést domů.

Myšlenka je taková, že pokud se komukoliv bude líbit náš projekt, může ho ocenit dobrovolným příspěvkem a za to od nás dostane dárek v podobě našeho sladkého symbolu,“ vysvětluje Martin, autor myšlenky.

Celá akce se koná v příjemném prostředí nové budovy ZY Lékařské fakulty Ostravské univerzity a díky podpoře fakulty a sponzorů se bude možné občerstvit kávou a pečenými dobrotami zcela zdarma.

Chtěli bychom oslovit co nejvíce studentů a pozvat je na příjemné odpoledne k nám do Zábřehu,“ shodují se všichni. Celý projekt nabírá nový rozměr rovněž v tom, že v případě úspěchu a pozitivního ohlasu věnují organizátoři získané finance na dobrou věc.

První z cílů, ten nejdůležitější, již může tým organizátorů považovat za splněný. Prvním hostem projektu bude v úterý 26. září vážený pan prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc. Celkem se v tomto semestru v rámci Čokoládového srdce uskuteční tři besedy a další hosté budou neméně zvučná jména,“ slibují pořadatelé závěrem.

Veškeré informace na facebookovém profilu: Čokoládové srdce.

Čokoládové srdce – projekt studentů Lékařské fakulty Ostravské univerzity