Čokoládové srdce je zbrusu nový studentský projekt vznikající pod hlavičkou organizace IFMSA CZ Ostrava na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. „Chceli by sme spojiť príjemné, užitočné a sladké,“ říká Natália, jedna z organizátorek projektu. „A zaplnit okno nedostatku podobných akcí na naší fakultě,“ doplňuje ji její kolega Jakub.

Autoři projektu si kladou za cíl organizaci besed s největšími osobnostmi české medicíny na půdě Lékařské fakulty Ostravské univerzity a zaujetí ostravské studentské obce výbornou myšlenkou, organizací a vynikající čokoládou.

Výhradně pro tento projekt vznikl symbol, podle něhož celý projekt dostal své jméno. Čokoládové srdce je vyrobeno ručně z nejkvalitnější belgické čokolády a každý návštěvník si ho může z besedy odnést domů.

Myšlenka je taková, že pokud se komukoliv bude líbit náš projekt, může ho ocenit dobrovolným příspěvkem a za to od nás dostane dárek v podobě našeho sladkého symbolu,“ vysvětluje Martin, autor myšlenky.

Celá akce se koná v příjemném prostředí nové budovy ZY Lékařské fakulty Ostravské univerzity a díky podpoře fakulty a sponzorů se bude možné občerstvit kávou a pečenými dobrotami zcela zdarma.

Chtěli bychom oslovit co nejvíce studentů a pozvat je na příjemné odpoledne k nám do Zábřehu,“ shodují se všichni. Celý projekt nabírá nový rozměr rovněž v tom, že v případě úspěchu a pozitivního ohlasu věnují organizátoři získané finance na dobrou věc.

První z cílů, ten nejdůležitější, již může tým organizátorů považovat za splněný. Prvním hostem projektu bude v úterý 26. září vážený pan prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc. Celkem se v tomto semestru v rámci Čokoládového srdce uskuteční tři besedy a další hosté budou neméně zvučná jména,“ slibují pořadatelé závěrem.

Veškeré informace na facebookovém profilu: Čokoládové srdce.

Čokoládové srdce – projekt studentů Lékařské fakulty Ostravské univerzity