Ostravská hledá svého velvyslance kariéry v EU!

O co jde?

Pokud tě vybereme, budeš na Ostravské po dobu 1 až 2 let (tj. od října 2021 do září 2022, příp. září 2023) propagovat možnosti kariéry a stáží v institucích EU, podávat informace o výběrových řízeních, pomáhat s propagací specializovaných výběrových řízení, příp. se zúčastníš akcí pořádaných Ministerstvem zahraničních věcí nebo Eurocentry v našem regionu.

Je to něco pro mě?

Jsi aktivní student nižšího ročníku (např. druhého), který v době, kdy bude působit jako velvyslanec kariéry v EU, neplánuje pobyt v zahraničí? Pak jsi vhodným kandidátem!

Co mi to přinese?

Zdokonalíš se v jazykových znalostech, zlepšíš své prezentační a komunikační dovednosti a získáš kontakty na studenty-velvyslance z dalších členských států. Za aktivní účast v programu získáš osvědčení od Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky
a od odboru vzdělávání a mezinárodní spolupráce ve státní službě Ministerstva vnitra.

Čeká mě nějaký bonus?

Dva až tři nejaktivnější studenti budou mít možnost se na podzim 2022 zúčastnit 1,5denního školení v Bruselu (za předpokladu, že budou chtít ve své činnosti pokračovat další rok). Cesta a ubytování těmto studentům bude hrazena ze strany EU Careers Czech Republic.

Chci být za OU velvyslanec kariéry v EU! Co pro to mám udělat?

Jako student Ostravské pošli e-mail před 14. březnem 2021 na adresu marcela.thiemlova@osu.cz.
Ing. Thiemlová, vedoucí referátu studia pro OU, ti už dá vědět, jak dál postupovat. Určitě ale nebude na škodu, když si připravíš:

• motivační dopis (max. 200 slov);
  • CV, ve kterém zmíníš v bodech své studijní i mimoškolní aktivity (charitativní práci, koníčky, dobrovolnickou činnost) a svou úroveň angličtiny (max. 200 slov).

Budeme se těšit na tvou přihlášku!

EU Careers je program organizovaný European Personell Selection Office (EPSO) za účelem propagace pracovních příležitostí v institucích Evropské unie, a to zejména mezi studenty vysokých škol.

Zdroj fotografií: EU Careers Czech Republic