Vámi stále oblíbenější on-line knihovna obsahuje více než 4500 e-knih z nakladatelství Grada, Galén, Karolinum, Portál a dalších. Kolekce obsahují knihy z oblastí lékařství, pedagogiky, psychologie, společenských a sociálních věd, techniky a business. Všechny e-knihy si můžete také vyhledat v našem katalogu. Máte zájem o knihu, která je půjčená? Nemusíte čekat, až se kniha vrátí, můžete využít při svém studiu její e-verzi.

Knihy z Bookportu jsou dostupné jak na Androidu a iOS, tak i ve webovém prohlížeči. Klidně si tak můžete studovat na počítači, tabletu i mobilu. Studovat můžete také v režimu off-line; k tomu je potřeba nainstalovat si aplikaci Bookport, kterou lze mít autorizovanou až na třech zařízeních. Přihlásíte se pomocí služby eduID s přihlašovacími údaji do Portálu OU.

Mezi výhody e-knih z Bookportu patří snadná práce s textem – můžete si měnit velikost písma, upravovat barvu a jas pozadí, vyhledávat v plném textu, ukládat si záložky na místech s důležitými pasážemi, psát poznámky a zvýrazňovat. Pozice v knize se ukládá napříč zařízeními, můžete tedy příště pokračovat přesně tam, kde jste skončili. A samozřejmě můžete číst kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Může to být ještě snadnější?

Návod na to, jak se do Bookportu připojit, si můžete přečíst, nebo zhlédnout na videonávodu, který máme zveřejněný na YouTube kanále Univerzitní knihovny Ostravské univerzity.

Zájem o knihy z Bookportu je stále vysoký, především mezi studenty Lékařské fakulty, jak je vidět v top listu. Jsme rádi, že využíváte tuto možnost studia. Za první pololetí roku 2022 jsme zaznamenali téměř 36 000 výpůjček e-knih.

TOP 10

1) Mačák, J. et al. Patologie (840×)

2) Čihák, R. Anatomie 2 (674×)

3) Vokurka, M. et al. Patofyziologie pro nelékařské směry (419×)

4) Langmeier, J. et al. Vývojová psychologie (366×)

5) Čihák, R. Anatomie 3 (326×)

6) Vágnerová, M. et al. Vývojová psychologie (322×)

7) Vytejčková, R. et al. Ošetřovatelské postupy v péči o nemocné III (314×)

8) Čihák, R. Anatomie 1 (309×)

9) Ferko, A. et al. Chirurgie v kostce (275×)

10) Matoušek, O. et al. Sociální práce v praxi (263×)

Jestliže vás zajímají informace i o dalších e-knihách, více naleznete na snadno zapamatovatelné adrese eknihy.osu.cz.