Program sportovního dne je tady pro všechny sportovní nadšence, profi sportovce a aktivisty z řad studentů i zaměstnanců. Letos se dá program rozdělit do dvou částí. Jedna se koná v prostorech Varenské a jedná se o soutěžní disciplíny, druhé jsou pak outdoorové aktivity, které se konají na různých místech. Podívejte se na výčet aktivit a přihlaste se na některou z nich prostřednictvím rezervačního systému TEP (po přihlášení naleznete v sekci FUNNY jednotlivé disciplíny). V den konání, tedy 7. května, je vyhlášeno rektorské volno.

> > > > > > PŘIHLÁSIT SE < < < < < <

V soutěžních disciplínách jsou pro úspěšné sportovce přichystané ceny a všichni účastníci budou zařazeni o losování o super ceny. Každý se může stát vítězem! Vyhlášení proběhne v areálu na Varenské od 16:00 hod. Na místě bude také na výčepu pivo studentů Ostravské univerzity IQač a kofola.
Na Varenské se uskuteční hned 7 aktivit, do kterých se můžete zapojit:
Bumperball: 10-15 hod., turnaj smíšených týmů v bumperballu určený pro pětičlenné týmy.
Badminton: 9-13 hod., turnaj ve dvouhře v badmintonu.
Beachvolleyball: 10-15 hod., turnaj smíšených trojic v beachvolleyballu.
Tenis: 10-15 hod., turnaj ve dvouhře a čtyřhře v tenise.
Pétanque: 13-15 hod., turnaj dvojic v pétanque.
Neolympijský pětiboj: 10-13 hod, vyzkoušejte svou zdatnost v neolympijském pětiboji. Čekají vás disciplíny jako lukostřelba, discgolf nebo jízda na koloběžce.
Soutěž v silovém trojboji o nejsilnějšího muže/ženu Ostravské univerzity: 10-12 hod., soutěž o nejsilnější ženu nebo muže OU se uskuteční ve fitcentru a máte jedinečnou příležitost zacvičit si pod dohledem trenéra. Silové trojbojové klání proběhne v disciplínách benchpress, legpress a shyby.
Outdoorové aktivity:
Turistika: procházka beskydskou krajinou s přechodem Ondřejníku z Kunčic pod Ondřejníkem do Frýdlantu nad Ostravicí. Nenáročná trasa je v délce zhruba 10 kilometrů. Pro méně zdatné se pak nabízí varianta jít kratší trasu z Frýdlantu na Ondřejník a zpět. Sraz pro zapálené turisty je v 7:30 na Varenské, předpokládaný návrat je pak kolem 15 hodiny.
Vodní turistika: sjezd řeky Opavy, která je vhodná i pro úplné začátečníky. Úsek sjezdu bude upřesněn podle stavu vodního toku. Odjezd je ale v 7:30 z Varenské.
Cykloturistika: projeďte se krajem Jistebnických rybníků a zdolejte nenáročnou trasa cca 45 km. Sraz je v 9 hod. buď u Aquaparku Ostrava-Zábřeh, nebo železniční stanice Polanka nad Odrou.
Vybrali jste si? Určitě s rozmýšlením dlouho nečekejte, kapacity jednotlivých disciplín jsou omezeny!
Sportu zdar!