Tentokrát byly osloveny dvě univerzity působící v Ostravě. V areálu TJ Mittal Ostrava na Varenské ulici, kde turnaj probíhal, se sešli zástupci Ostravské univerzity i Vysoké školy báňské.

„I když jsme turnaj museli přesunout až na 20. září, nic nezabránilo tomu, užít si pořádně sportovní atmosféru a zároveň se seznámit s novými spolužáky,“ uvedl organizátor turnaje Adam Motyka.

Třebaže již nastaly chladnější dny, počasí turnaji přálo, a dokonce svítilo i slunce. Někteří zimomřivější hráči využili ponožky, ale kvalitu hry to rozhodně neovlivnilo. Z důvodu nedostatku času se nepodařilo naplnit stav 32 týmů jako v předchozích ročnících. Turnaje se však zúčastnilo 11 kvalitních a zapálených družstev, která se spolu utkala o putovní míč turnaje a spoustu dalších hodnotných cen od partnerů akce. Týmy byly složeny ze čtyř hráčů – dvou žen a dvou mužů.

Hlavním cílem akce bylo zasportovat si, užít si hru a poznat nové studenty. Týmy byly tvořeny pouze amatéry, aby si všichni volejbal opravdu užili.

Po několika hodinách hraní proběhlo vyhodnocení vítězů a mohla začít after party, která se konala v samotném areálu.

„Za Katedru studií lidského pohybu bychom chtěli věnovat velké poděkování České asociaci univerzitního sportu, která náš volejbalový turnaj podpořila. Dále děkujeme skvělému DJ Radkovi Slanému, který nás po celou dobu doprovázel, společnosti KILPI, která věnovala hodnotné ceny pro vítěze, a studentovi Ostravské univerzity Vaškovi Čajkovi, který náš nezapomenutelný turnaj nafotil. Samozřejmě děkujeme za přísun energie RedBullu a týmu Wings, který k nám přiletěl a dal všem hráčům křídla, a v neposlední řadě Beach baru Adamu Janečkovi, který se o nás postaral, abychom neměli žízeň a měli stále plná břicha,“ řekl Adam Motyka.

Děkujeme všem hráčům a divákům za parádní atmosféru a budeme se těšit na další ročníky oblíbeného turnaje.