K letošním Vánocům jsme čtenářům univerzitního magazínu OU@live připravili speciální dárek – audiorozhovor s biblistou, religionistou a také hudebníkem docentem Tomášem Novotným z Katedry filozofie Filozofické fakulty Ostravské univerzity. O studiu hebrejštiny, pěveckém souboru Adash, učení na Ostravské univerzitě i období adventu a Vánoc si s Tomášem Novotným povídal jeho student – zpěvák, hudebník a skladatel Martin Chodúr, který je teď ve druhém ročníku kombinovaného studijního programu Filozofie.

Tomáš Novotný a Martin Chodúr se jako pedagog a student setkali v pro ně poněkud neobvyklém kontextu a my jsme moc rádi, že se nám podařilo spojení této vzácné dvojice zaznamenat právě formou audia. Tu jsme mohli doplnit také v tomto případě jak jinak než o hudební rozměr. V nahrávce totiž zazní i Dodekafonie pro sólový klarinet Tomáše Novotného právě v podání Martina Chodúra. Všem přejeme příjemný poslech doma v teple nebo třeba na procházce zimní krajinou.

Za zprostředkování rozhovoru a fotografie ze studentského prostoru dOUpě, kde jsme na Mikuláše natáčeli, děkujeme fotografce a studentce filozofie Janě Greplové. Za technické zpracování děkujeme studentovi Pedagogické fakulty Miroslavovi Rešlovi.