Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Sílí obecný pocit, že demokracie vstoupila do období nespokojenosti a čelí závažným problémům. Vyčerpala se již demokracie? Získávají autoritářské režimy navrch? Nebo je snad liberální demokracie v rozporu s lidskou přirozeností a její udržení vyžaduje neutuchající úsilí? Může nám vzdělání pomoci udržovat a rozšiřovat demokratický prostor? Do diskuze se zapojí řada významných osobnosti z celého světa,“ píše se v pozvánce na tuto konferenci.
19. konference Nadace Forum 2000 s názvem „Demokracie a vzdělání“ se uskuteční ve dnech 13. – 16. září 2015 v Praze a dalších středoevropských městech. Je pro veřejnost zdarma, avšak pro účast na diskusích v pražském paláci Žofín je nezbytné se předem registrovat zde. Registrace probíhá do pondělí 31. srpna 2015, nebo do vyčerpání kapacity. Akce konané na jiných místech v Praze a v dalších městech jsou otevřeny bez nutnosti registrace.
Zúčastní se mnoho světových názorových vůdců, aktivistů, intelektuálů a odborníků, mezi nimi i Frederik Willem de Klerk, Mona Siddiqui, Aleksander Kwaśniewski a Bernard Kouchner.
Hlavní část konference bude vysílána v přímém přenosu na www.forum2000.cz, kde najdete také podrobnosti o konferenci. Aktuální informace je možné sledovat také na facebooku Nadace Forum 2000.