Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Studijní modul „Základy televizní žurnalistiky“ se pro studenty Ostravské univerzity letos otevře poprvé. „Mezi našimi absolventy je několik skvělých novinářů – například Tomáš Etzler, Kateřina Procházková nebo právě Tomáš Šiřina. Spousta novinářů nestudovala žurnalistiku jako takovou, proto chceme dát našim studentům možnost v průběhu studia poznat tuto práci,“ vysvětluje rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata.
Česká televize zase tímto způsobem hledá mladé talenty. „Opravdu talentovaných, kreativních lidí není mnoho, a toto je jeden z nejlepších způsobů, jak je najít. Hlavně si ale myslím, že instituce jako Ostravská univerzita a ostravské studio České televize spolu musí spolupracovat už z logiky toho, co v regionu znamenají. Máme k sobě blízko a chceme si být ještě blíž,“ uvádí Tomáš Šiřina, ředitel ostravského studia České televize.
Praktické workshopy povedou profesionálové z České televize a nepůjde pouze o práci žurnalisty – studenti budou mít možnost blíže poznat všechny profese v televizi, včetně těch technických.
„Pro studenty to bude obrovská konkurenční výhoda proto, že se zde nebudeme bavit o historii žurnalistiky, ale budeme se pohybovat na ryze praktické úrovni: ukážeme jim, co se v médiích reálně děje a jak práce lidí v televizi vypadá. Z univerzit totiž každý rok vychází mnoho chytrých lidí, ale málokdo umí své vědění prodat. Je spousta zajímavých témat, o kterých se moc nemluví jen proto, že ti, kteří se v nich vyznají, o nich neumějí stručně a pro laika srozumitelně mluvit,“ vysvětluje potřebu vzniku tohoto kurzu Aleš Gongol, který jej bude zaštiťovat a částečně i vést. Dodal ještě, že takto úzká vazba televizního studia se studenty pravděpodobně nikde jinde v Česku neexistuje.
Přihlašování bylo otevřeno do konce srpna a na třicet míst se přihlásilo skoro dvakrát více zájemců. Nic ale není ztraceno! „Zjistíme, zda někteří z přihlášených to nevzdali, například pro zásadní rozvrhovou kolizi,“ řekla doc. Eva Jandová, garantka modulu.
Více informací o kurzu i způsobu přihlášení najdete zde.