Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Máte pocit, že nic nestiháte? Že byste potřebovali volno, zajít si do kina, na výlet … ale chybí vám čas? Tak to může být problém s tím, jak s časem nakládáte! A jelikož jsme ve Studentské komoře Akademického senátu OU často slyšeli, že kolegové ze senátu a ze studentských organizací nestihají, rozhodli jsme se uspořádat seminář time managementu. Pozvali jsme si proto kolegy z Akademického centra studentských aktivit, aby nám připravili profesionální dvoudenní seminář, který se uskutečnil 22. 5. -23. 5. 2014 v prostorách školícího centra Pyramida.
Semináře se zúčastnilo 12 studentských senátorů a  členů studentských organizací. A co vše jsme se dozvěděli? V prvé řadě to, jak vlastně funguje lidské tělo ve vztahu k času, jak se zvyšují nároky společnosti na práci a tím i na čas, jaké nástroje pro řízení času používat (diář papírový či elektronický) a čeho se vyvarovat. Ovšem tím vším se nevyřčeně proplétala informace, která je důležitá, všichni ji známe, ale málokdo ji dodržuje – a to že když něco chceme, musíme pro to něco udělat. A pokud chceme mít dost času, musíme ho řídit a nenechat se jim řídit. Já doufám, že i díky informacím z kurzu se studentům, kteří se akce zúčastnili, právě tohle povede a strašáka jménem prokrastinace nechají ve skříni.
V příštím roce bychom chtěli pro členy senátu a studentských organizací zorganizovat další užitečné kurzy. Vy, kteří nejste členové žádné organizace, máte alespoň o motivaci navíc se jimi stát!
Aneta Kozáková
předsedkyně Studentské komory Akademického senátu OU