Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Do pátku 9. června 2017 se mohly střední školy z celého Moravskoslezského kraje hlásit do bitvy O pohár Ostravské univerzity, velkolepé soutěžní show na Masarykově náměstí v centru Ostravy, ve které studenti soutěží o zájezd do zahraničí, sportovní vybavení, školení, vstupenky na veletrh Gaudeamus i další ceny v celkové hodnotě přes 100 000 korun.
Jako přihláška do soutěže sloužilo motivační video, ve kterém škola měla prokázat, proč právě její tým je tím správným pro bitvu O pohár Ostravské univerzity. A právě dnes zasedla šestičlenná porota složená ze členů oddělení PR a marketingu Ostravské univerzity, aby tato videa hodnotila a rozhodla o tom, které školy se letos bitvy zúčastní.
„Všichni členové poroty hodnotili jednotlivá videa anonymně v tajném hlasování podle stanovených, školám předem známých kritérií,“ říká tiskový mluvčí univerzity Adam Soustružník. Videa měla ukázat, proč právě daná škola je nejlepším adeptem pro bitvu O pohár Ostravské univerzity a hodnotila se v nich zejména nápaditost, originalita a nadšení, které z videa sálá. Naopak nejmenší váhu měla kvalita záznamu, kamery či střihu.
„Vůbec nebylo snadné rozhodnout, každá škola video pojala jinak, každé z nich bylo originálem, který měl něco do sebe. Nikdo z nás v tom neměl zdaleka jasno. Po sečtení bodů jsme se ale shodli na tom, že výsledek je spravedlivý, ačkoli třeba neodpovídal našemu individuálnímu hlasování,“ dodává Soustružník.
A nyní už vás nebudeme dále napínat. Do bitvy se dostalo těchto pět škol:

  1. MATIČNÍ GYMNÁZIUM

Vítěz loňského ročníku bitvy O pohár Ostravské univerzity, který si svým suverénním výkonem zajistil nejen vítězství, ale také automatickou účast v dalším ročníku. Podaří se rudým dravcům úspěch zopakovat a potvrdit tak pověst prestižního gymnázia v centru Ostravy?

  1. JAZYKOVÉ GYMNÁZIUM PAVLA TIGRIDA

Modrý maskot prvního ročníku, jednoznačně nejhlučnější, nejpočetnější a nejaktivnější fanouškovská základna, která týmu z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida vybojovala plný počet bodů za fanoušky. Na vítězství to však nestačilo.
Letos modrý tým dostane druhou šanci. Video Jazykového gymnázia Pavla Tigrida získalo od poroty suverénně nejvyšší počet bodů, celkem 57 z 60. Členové poroty zejména oceňovali nasazení celé školy a celkovou atmosféru, která z videa srší.

  1. STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA WALDORFSKÁ

Nováček, který hned ze startu nasadil silné zbraně. Jasné poselství „každý jsme jiný, přesto jsme celek“ může sehrát klíčovou roli také v bitvě, která prověřuje všemožné aspekty osobnosti i fyzické zdatnosti.
Jak si nováčci povedou v konkurenci čtyř dalších škol, které se bitvy zúčastnily už v loňském prvním ročníku? Dokáží svou „nezkušenost“ obrátit v silnou stránku a přinést do disciplín svěží vítr? Tým a fanoušci Waldorfské od poroty získali 45 bodů z 60 a letos v bitvě tak oblečou fialovou barvu.

  1. WICHTERLOVO GYMNÁZIUM

Nechybělo mnoho a pohár by nad hlavu zvedl zelený tým. I přes sebevědomé výkony týmu Wichterlova gymnázia i jeho fanoušků se muselo porubské gymnázium smířit s druhým místem. Zájezd se nekonal.
O to větší je touha to letos otočit. Koncepčně vyvážené video představující jednotlivé členy soutěžního týmu vybojovalo 36 bodů z 60 a WiGymu tak zajistilo účast v dalším ročníku bitvy O pohár Ostravské univerzity.

  1. GYMNÁZIUM EDUCANET

Loni se to příliš nepovedlo a EducaNET obsadil poslední místo. Zdá se ale, že namísto zhrzení přišlo odhodlání a chuť začít odznova. Jinak. Lépe. A naplno. A zjevně jsou schopni pro to udělat cokoli. Přísné video si u poroty vysloužilo 36 bodů z 60. Využije žlutý tým soukromého gymnázia EducaNET druhé šance a obrátí pořadí?
 
Vybraným školám gratulujeme a těšíme se na viděnou na Masarykově náměstí 27. června 2017. A ti, kterým to letos nevyšlo, nezoufejte. Stále můžete přijít, nasát atmosféru bitvy a v příštím roce zabojovat znova.
Videa jednotlivých škol budeme zveřejňovat na facebookové události happeningu Jsme Ostravská!, stejně jako další podrobnosti a novinky. Tak nás sledujte, ať vám nic neuteče. Další informace o bitvě i celém happeningu pak najdete na www.jsmeostravska.cz.