Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Věděli jste, že na Ostravské univerzitě funguje mezinárodní studentský klub? Dříve jako ISC OU, dnes už jako ESN Ostravská, patří do celoevropské sítě Erasmus Student Network, která se zaměřuje na sdružování studentů se stejným zájmem – postarat se o přijíždějící Erasmus+ studenty.
Jen v České republice těchto klubů existuje 18 (ve většině univerzitních městech). Aby vše správně fungovalo, sekce si mohly předávat zkušenosti mezi sebou a všichni byli o důležitých věcech, jako je oblast sponzorů, toho, co se děje v ESN světě, nebo o významných akcích,  informováni, koná se dvakrát do roka velká Národní platforma. Jde o národní setkání zástupců ze všech sekcí, vedení ESN CZ, sponzorů, supporterů a takzvaného chairing teamu, který má za úkol držet technickou stráž nad průběhem akce.
Minulý rok na podzim jsme podali kandidaturu k organizaci jarní platformy. A vyhráli jsme. Tím se spustil kolotoč hledání, shánění, prosení a pocení, abychom si po půl roce mohli říct: ,,Platforma se povedla… a teď máme na 10 let pokoj.“ Opravdu, organizace něčeho takového dá zabrat. Naštěstí jsou kolem vás v týmu lidé, kteří vás obejmou, když už myslíte, že se zhroutíte, kteří mají vždy úsměv na tváři a i když na ně nejste nejmilejší, stejně se vším pomůžou. Lidé, kteří dokážou sehnat jako sponzorský dar 200 párků a hlavně lidé, kteří věří, že to dobře dopadne.
Povedlo se nám uspořádat akci, ke které se váží především pozitivní ohlasy, zviditelnili jsme Ostravskou, která nám byla podporou po stránce materiální i psychické, máme další váženou položku do životopisu, ale hlavně zkušenosti, které neztratíme.
A víte, co je vůbec největší odměnou? Když se týden po skončení platformy prodíráte následky organizace a shazujete ze židle papírové lampióny, abyste si mohli sednout, a slyšíte skrz hromadu neidentifikovatelných věcí dotaz: ,,Neuděláme na podzim malou platformu?“

Studenti z ESN Ostravská