Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Tady nepůjde o žádný hokejíček na rybníku mezi amatéry, ani o klidnou podívanou. Ostravské hokejové derby znamená vyprodanou arénu, bouřlivou atmosféru, pivo, hezké holky a hlavně prvotřídní hokej těch nejlepších hráčů z VŠB a OSU! To je v souhrnu Ostravské hokejové derby. Kdo byl ten ví, kdo nebyl či nezná, je srdečně zván!
To, proč je derby tento rok podruhé, jsme vám už vysvětlili (zde), takže přejdeme rovnou k tomu nejdůležitějšímu. Pro ty, kteří ještě nepostřehli, máme pozvánku na Ostravské derby, kdy se Vysoká škola Báňská – TU Ostrava utká s Ostravskou univerzitou již 7.11. 201718:00 tradičně v RT TORAX ARÉNĚ. Vstupenky už jsou v předprodeji od 16.10. do 25.10 za 100kč, a to ve Forum Nová Karolina  nebo v Maledě na rektorátu v Ostravě – Porubě. Poté budou vstupenky za 120kč a nebo na místě za 150kč.
Akce je nejen o tvrdém hokeji, ale jako každý rok pro vás máme připravený zábavný doprovodný program, hodně piva a hlavně oblíbenou After party. Také letos se bude konat ve Vrtuli a staré Menze, kde je kapacita až 1500 lidí.  Na památku a pro další ročníky si už nyní můžete kupovat oblečení s logem vaší univerzity a to buď na našem e-shopu nebo přímo na místě. Věřte, že je super pak potkávat lidi v mikinách či čepicích OSU nebo VŠB na různých místech po celé ČR.
V Ostravě vždy existovala velká míra rivality mezi studenty Vysoké školy Báňské – TU Ostrava a studenty Ostravské univerzity, tak jsme se rozhodli, že necháme studenty, aby ukázali, která univerzita je lepší na ledě! Kdo by přece nemiloval hokej.
Každá univerzita si zvolí své hokejové reprezentanty a ti poté společně trénuji a připravuji se na slavné derby. Nejsou to však ledajací hráči, jde o kluky, kteří sice studují na univerzitách, ale zároveň se věnují hokeji na vysoké úrovni. V týmech se mohou objevit  hráči z Extraligy, WSM Ligy, Druhé ligy i Krajského přeboru. Za VŠB – TUO nastoupili v minulosti například hráči  HC Vítkovice Ridera Petr Kolouch a Lukáš Kovář  a za Ostravskou univerzitu Petr Strapáč . Dalším z magnetů mezi hráči je jeden z největších bojovníků na hřišti David Zachar, který už si dokonce stihl zahrál derby za obě vysoké školy! Součastí týmu byly také dívky hrající ženskou extraligu, které si rychle získaly sympatie a respekt diváků i soupeře. Na koho se můžete těšit 7.11. 2017? To bude známo po uzavření soupisek, tedy 30.10.2017.
V současné době, po čtyřech odehraných derby, drží  titul hokejového krále Ostravy VŠB, na utkání to je 3:1 v její prospěch. Ostravská univerzita má tedy pořádnou motivaci snížit skóre.
Přijďte v barvách své alma mater a zamiřte přímo do kotle! Kotel OSU se setká v 15.30 v klubu La Coruna v Ostravě-Porubě, každý dostane vlajku, barvy na tvář, vymyslí se hesla ke skandování a hlavně se pořádně rozproudí atmosféra v kotli. Více informací sledujte na facebookové události Kotel OSU.
VIDEO Z AFTERPARTY BŘEZNOVÉHO DERBY 2017:
https://www.youtube.com/watch?v=DZrBQsH9asM