Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Máme za sebou 13 nabitých sportovních dnů.  Každé všední dopoledne patřilo žákům základních škol, kdy studenti KSLP oboru rekreologie v rámci své praxe měli připravený pro žáky bohatý program, u kterého se děti dozvěděly něco nového z biatlonu, zasportovali si a také se pobavily. U stánku Ostravské univerzity se formou kvízu dozvěděly něco z biatlonové hantýrky, zasoutěžily si při hravém běhání a házely míčky na přesnost do připravených terčů.   Na biatlonové střelnici se žáci naučili, jak se správně drží zbraň, se kterou biatlonisté střílí.  Vyzkoušeli si, jak se střílí v poloze vleže a ve stoje a jak náročné je spojení zátěže a okamžité uklidnění a soustředění na střelbu.
Na běžecké dráze Moravskoslezského kraje se žáci pod vedením instruktorek z KSLP zdokonalovali v běhu na lyžích. Mnozí žáci na běžkách stáli úplně poprvé, ale s velkým nadšením se prali s prvními krůčky a díky šikovným instruktorkám jim úsměv nemizel ani při občasném pádu.
Střílení s laserových zbraní si přišli vyzkoušet také korejské děti, kterým se na střelnici moc líbilo.
V odpoledních hodinách probíhají podobné aktivity pro širokou veřejnost. Navíc každé odpoledne jsou připraveny biatlonové a také běžecké závody pro veřejnost. Zájem je velký a do dnešního dne se již zúčastnilo něco málo přes 350 závodníků ve 4 kategoriích. Předávání cen se účastnili například Květoslava Pecková (Jeriová), bývalá reprezentantka v běžeckém lyžování a trojnásobná olympijská medailistka, s manželem Zdeňkem Peckou, českým veslařem, bývalým reprezentantem a dvojnásobným olympijským medailistou.
Návštěvníci také mohli zhlédnout řadu exhibičních představení.  Jedním z nich bylo vystoupení běhu na lyžích naší paralympioničky, nevidomé Miroslavy Sedláčkové s jejím trenérem, který zároveň plnil funkci traséra trasérem. Příchozí si také mohli na vlastí kůži vyzkoušet, jaké to je běžkovat poslepu, a na biatlonové střelnici si vyzkoušeli střílení poslepu, a to ze speciální zbraně na akustický signál.
Pozvaným hostem byl také olympionik Martin Koukal, český lyžařský trenér a bývalý reprezentant v běhu na lyžích, mistr světa na 50 km z MS 2003 ve Val di Fiemme a bronzový medailista ze štafety 4×10 km ze Zimních olympijských her 2010. Martin vedl výuku běhu na lyžích a také se představil v exhibičním závodu spolu s Vlastimilem Vávrou ml. (juniorským vicemistrem světa ze štafety 2011 a současným biatlonovým expertem a komentátorem pro ČT sport), kde oba borci předvedli divákům show jak ve stíhacím sprintu, tak v samotném biatlonu.
Vlastimil Vávra jako správný biatlonový expert a komentátor české televize se s nadšením zhostil také komentování biatlonových závodů pro veřejnost a byl také při vyhlašování vítězů biatlonových závodů pro veřejnost kategorie nad 16let, kde předával ceny.
Pozvání přijal také Petr Hradecký, který byl dlouhé roky reprezentantem biatlonu ČR. Zúčastnil se několika MSJ, MEJ, ME, MČR, SP, kde se určitě neztratil. Cinká mu na krku několik medailí titulu mistra republiky všech věkových kategorií, také jedna zlatá a dva bronzy z MSJ v USA.  S Vlastimilem Vávrou předvedli divákům ukázku biatlonu při vzájemném exhibičním soupeření.
První týden Olympijského festivalu si návštěvníci mohli vyzkoušet běžecké lyžování a biatlonovou střelnici také v Dolní Oblasti Vítkovic. Běžkování  na připravené trati, zde využívali zejména pokročilejší běžkaři. Návštěvníci si rovněž mohli účastnit závodu na letmých 100 m soupaž.
Biatlonový program v rámci Olympijského festivalu presentovali v pořadu Dobré ráno na ČT1 Marie Valová z KSLP spolu s Vlastimilem Vávrou, který diváky také seznámil s pravidly biatlonu a hodnotil také úspěchy našich reprezentantů -více naleznete  na stránkách ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/418236100071019/video/601681
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/418236100071019/video/601693
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/418236100071019/video/601701

Biatlonisté Petr Hradecký a Vlastimil Vávra


Biatlonisté Vlastimil Vávra a Petr Hradecký s Marii Valovou


Biatlonová exhibice Vlastimila Vávry a Petra Hradeckého 1


Dopolední výuka dětí ZŠ na střelnici


Dopolední výuka dětí ZŠ na střelnici 3


Dopolední výuka dětí ZŠ na střelnici 2


Děti ZŠ zkoušejí střélení na zvukový signál


Děti ZŠ při vyplňování biatlonového kvízu


Děti ZŠ při vyplňování biatlonového kvízu 2


Biatlonoví hosté Vlastimil Vávra a Petr Hradecký


Biatlonová exhibice Vlastimila Vávry a Petra Hradeckého3


Biatlonová exhibice Vlastimila Vávry a Petra Hradeckého


DOV- Členové KSLP Michal Sebera a Denisa Blaschová se studentem rekreologie Honzou Korcem


DOV- Michal Sebera s KSLP v Dolní oblasti Vítkovic


DOV -OU na olympijském festivalu v Dolní oblasti Vítkovic


DOV- Roman Minárik při běžkováni v Dolní oblasti Vítkovic


Házení míčku na přesnost 2


Házení míčků na přesnost.


Hravé běhání 2


Hravé běhání v odpoledním programu


Hravé běhání


Návštěva korejských dětí na střelnici3


Návštěva korejských dětí na střelnici


Návštěva korejských dětí 4


Návštěva korejských dětí 3


Návštěva korejských dětí 2


Návštěva korejských dětí 1


Marie Valová si na vlastní kůži zkouší běh na běžkách po slepu s trasérem


Květa Jeriova-Pecková s manželem Zdeňkem Peckou při předávání cen dětem


Instruktáž jak správně držet zbarň při střílení ve stoje


Nevidomá Mirka s trenérem a Instruktorkou Z KSLP Soňou Jurkovou


Nevidomá paralympionička Mirka s trenérem


Odpolední program na biatlonové střelnici.


Odpolední program pro veřejnost


Vlastimil Vávra předává ceny vítězům závodu pro veřejnost.


Vlastimil Vávra s účastníky biatlonových závodu pro veřejnost