Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Právě pro nové (nejen) Erasmáky proběhl v úterý 5. února 2019 v aule budovy B na Českobratrské ulici Welcome Ceremony, kterého se zúčastnilo přibližně 50 studentů. Ostravská univerzita sice přivítá tento semestr přes sto nových zahraničních žáků z 22 evropských a mimoevropských zemí, ne všichni však stihli do Ostravy dorazit už týden před začátkem semestru.
Událost začala studentskou hymnou Gaudeamus Igitur a v průběhu Welcome Ceremony se představilo několik zástupců Ostravské univerzity. Za Centrum mezinárodní spolupráce (CMS) přivítala studenty prorektorka pro mezinárodní vztahy Renáta Tomášková, která zároveň nabídla tipy k navštívení zajímavých ostravských míst. V lužním lese Turkov, na haldě Emě a u jistebnických rybníků možná nebyli ani mnozí místní. Její kolega z CMS Richard Conaway neopomněl zmínit Stodolní ulici a důležitost vybalancování života studijního a studentského. S Richardem si posléze studenti zahráli online hru na platformě Kahoot s 11 tipovacími otázkami týkajícími se Ostravy. Tři nejúspěšnější vyhráli balíček plný užitečných cen.
Buddy koordinátorka Diana Bystroňová zmínila všechny potřebné formality a prezident Erasmus Student Network Ostravská Jan Schejok pozval studenty na spoustu plánovaných aktivit a výletů. Jednou z prvních akcí bude Get to know each other weekend, který se koná na horské chatě první víkend v březnu. ESN také pro studenty připravilo univerzitní trička a zvýhodněné welcome balíčky se SIM kartou a jinými užitečnými proprietami.
Za Centrum marketingu a komunikace se představila Andrea Wantulová, která vybídla ke sdílení fotek na sociálních sítích s hashtagy #ostravska_uni a #jsmeostravska a k návštěvě hokejového utkání ostravských univerzit proti Univerzitě Karlově.
V neposlední řadě noví studenti poznali své koordinátory z jednotlivých fakult. Doufáme, že se všem mezinárodním studentům bude na Ostravské univerzitě a celkově při pobytu v Ostravě líbit a že si z přivítání odnesli pocit, že na své ESN buddies, fakultní koordinátory a Centrum mezinárodní spolupráce se mohou kdykoli obrátit.