Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

V pátek 13. listopadu ostravští studenti medicíny vyrazili do OC Avion Shopping Park Ostrava, kde lidem po celý den zdarma v přistavené sanitce měřili hodnoty, jako je krevní cukr, tlak nebo rozložení tělesného tuku. Lidé se tak dozvěděli více o svém zdravotním stavu i o prevenci některých nemocí.
„Vyšetřili jsme kolem 200 lidí, naštěstí se u nikoho neobjevily alarmující hodnoty – oproti loňsku, kdy jsme na vyšetření k lékaři poslali hned 7 lidí. Po naměření hodnot jsme pak lidem odpovídali na jejich otázky,“ vysvětluje Kamila Kurníková, studentka Všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Ostravské univerzity a zároveň prezidentka organizace IFMSA CZ Ostrava, která za touto ostravskou oslavou Světového dne zdraví stojí.
Kromě toho si lidé mohli vyzkoušet brýle, které ilustrovaly různé zrakové poruchy, k vidění byly také pomůcky pro nevidomé (jednou z komplikací cukrovky je totiž postižení zraku), děti si zde mohly vyzkoušet roli lékaře v Nemocnici pro medvídka, ať už chtěly operovat či si jen vyzkoušet plášť, dospělí se zase dozvěděli, jak reagovat v případě, že se člověk s cukrovkou ocitne v ohrožení života.
„Lidé se u stánku zastavovali celý den a většina hodnotila celou akci velmi kladně. Říká se, že nejlepším lékem na nemoc je prevence. My se tímto heslem řídíme a snažíme se lidem rozšířit povědomí nejen o cukrovce v rámci podobných projektů,“ říká Kamila Kurníková, která je aktivní studentkou také ve Studetské komoře Akademického senátu OU.
Jsme rádi, že Ostravská univerzita disponuje takto schopnými mladými lidmi a držíme jim v jejich aktivitách palce! Právě takoví studenti totiž vrhají to nejlepší světlo na celou univerzitu.
Foto: IFMSA CZ Ostrava