Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

K největším novinkám této prestižní matematické soutěže patří výrazně inovované webové stránky vjimc.osu.cz a úspěšný vstup soutěže na sociální sítě Facebook, Twitter a Google+. Soutěž zde sleduje týdně přes 1 000 lidí, což představuje dokonce vyšší sledovanost než v průběhu samotné soutěže.
Mýtus o tom, že matematici jsou suchaři, organizátoři zdárně boří. Rozesílali novoroční pozvánky na soutěž, v nichž rok 2015 vyšel jako výsledek příkladu. Ve vtipně natočeném videu imitujícím němé grotesky pak na staré kalkulačce tento příklad vypočítali. Nejatraktivnější novinkou letošního ročníku bude živý přenos všech přednášek, které se v průběhu 25. ročníku soutěže uskuteční, na kanále YouTube. Další zajímavou novinkou je doprovodný program, v jehož rámci se účastníci soutěže mohou přihlásit na různé výlety, které absolvují s průvodcem. A to nejlepší na konec. Na rozdíl od předešlých ročníků čeká letošní vítěze v jednotlivých kategoriích kromě tradičních výher také počítač.

Mezi soutěžícími prestižní Mezinárodní soutěže Vojtěcha Jarníka jsou tradičně i dívky. Foto: Lukáš Novotný

Mezi soutěžícími prestižní Mezinárodní soutěže Vojtěcha Jarníka jsou tradičně i dívky. Foto: Lukáš Novotný


Mezinárodní matematická soutěž Vojtěcha Jarníka se poprvé uskutečnila v roce 1991 a zúčastnilo se jí v jedné kategorii sedm závodníků z jediné univerzity. O šest let později už na soutěž dorazilo 33 závodníků z osmi univerzit. Nejpočetnější účasti se doposud těšil 23. ročník soutěže v roce 2013, kdy na soutěž přijelo celkem 184 závodníků z 41 univerzit.
Mezinárodní matematická soutěž Vojtěcha Jarníka je nejstarší matematickou soutěží v Evropské unii. Soutěžícími jsou často vítězové či úspěšní řešitelé matematických olympiád v jednotlivých státech, kteří zápolí ve dvou kategoriích. První je určena studentům prvního a druhého ročníku vysoké školy. Druhá kategorie je pro studenty třetího, čtvrtého a pátého ročníku.