Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Výstavní prostory PLATO na Českobratrské ulici se promění v provizorní kadeřnický salon. Každý den od 15. do 21. června se můžete mezi 14 a 18 hodinou svěřit do rukou dvojice umělců, kteří mají se stříháním dlouholeté zkušenosti. Stříhají kamarády a ostříhají i vás!
Za performativní akcí stojí umělkyně Johana Střížková, loňská finalistka Ceny Jindřicha Chalupeckého. Už v dětství vymýšlela se svou maminkou, jaké účesy by si chtěla vyzkoušet, později začala sama stříhat své přátele a spolužáky. Brzy bylo zájemců o originální zážitek i střih tolik, že se přesunula do dejvické Klubovny, kde se na její služby stojí fronty.
V Ostravě nastaví návštěvníkům galerie nevšední zrcadlo. Umělci, stříhaní i čekající, se stanou součástí „sociální plastiky“.
Vedle Střížkové nabídnou své služby umělkyně a DJka Štěpánka Sigmundová, student brněnské FAVU Matěj Sláma, umělkyně Marie Hladíková, šperkařka Sára Milesson a fotografka, moderátorka Radia Wave a asistentka v Intermediálním ateliéru FAMU Tereza Havlínková. Místní scénu zastoupí trojice umělkyň, které studovaly na Fakultě umění Ostravské univerzity – fotografka Lenka Glisníková, intermediální umělkyně Denisa Fialová a malířka Lenka Liberdová.
Salon zahájí provoz 14. června v 18 hodin, na následné afterparty zahraje step_by_step. V pátek 16. června prodlouží otvíračku salonu Tom Holič. Kadeřník z Brna se naopak představí v roli umělce, jeho improvizovaný koncert začne v 19 hodin, k poslechu a práci umělců bude hrát až do 22 hodin.
Za nový účes nebo zastřihnutí konečků zaplatíte symbolických 30 korun. Do salonu S02O ale můžete přijít jen tak, dát si kávu, zajít si pro víno do sousedního sklípku, nebo pro další nápoje do klubu Mirror naproti, a sledovat, jak lítají vlasy.