Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Výrazné a úspěšné osobnosti z řad akademiků a studentů jsou to nejcennější, na čem může univerzita stavět svou pověst. Jsou důkazem kvalitní výuky i motivujícího prostředí. Předání Cen rektora proto považuji za jednu z nejmilejších povinností,“ říká rektor Ostravské univerzity profesor Jan Lata, který předává ceny za vynikající vědecko-výzkumné, umělecké či studijní výkony, stejně jako za dlouhodobý přínos vědě nebo práci pro občanskou společnost ve své funkci letos již potřetí.

>>> registrace na Akademický den Ostravské univerzity <<<

Letošní Akademický den Ostravské univerzity se bude konat 12. listopadu 2018 od 13 hodin v dolnovítkovickém Gongu a kromě předání cen se mohou návštěvníci těšit i na mnoho dalších netradičních zážitků. Na Ostravské univerzitě je pro tento účel vyhlášeno rektorské volno již od 12 hodin.
„Snažíme se zachovat váženost tohoto ceremoniálu, ale taky jej tak trochu opepřit něčím netradičním, aby návštěvníci odcházeli obohaceni a třeba i pobaveni. Letos se svou prezentací ve stylu TEDx vystoupí děkanka Fakulty sociálních studií Alice Gojová a děkan Filozofické fakulty Robert Antonín,“ uvádí kancléřka Monika Šumberová. Děkanka FSS si připraví vystoupení na téma „Dopad nebo propad společenských věd?“ a děkan FF se zaměří na téma „Historikem v době 4.0“.
Připravena je také ukázka z inscenace Z monarchie do republiky, za kterou stojí akademici a studenti Ostravské univerzity a která se právě v těchto dnech hraje v ostravském Divadle Mír. Oživuje mimo jiné také prvorepublikového Kašpárka Josefa Skupy a v humorných scénkách glosuje historické události. Jako další připomínku 100. výročí založení Československé republiky budou moci přítomní shlédnout krátké video shrnující oslavy Ostravské univerzity, které završilo sázení stromu republiky v Husově sadu.
A jako třešničku na dortu si organizátoři připravili ještě jednu novinku. „Každý, kdo se předem zaregistruje a dorazí na Akademický den, bude zařazen do slosování o celkem 5 iPhonů, které pro tento účel věnovala společnost Gynet. Věřím, že zejména pro studenty to může být zajímavá přidaná hodnota,“ doplňuje za organizátory Adam Soustružník, vedoucí Centra marketingu a komunikace a doplňuje, že na návštěvníky čeká ještě jedno překvapení spojené se stoletým výročím. To ale organizátoři nebudou prozrazovat předem.
Po skončení programu bude následovat neformální setkání u občerstvení. Odpolednem bude provázet Stanislav Janalík, jehož hlas mnozí znají z ostravského Českého rozhlasu.

>>> Facebooková událost Akademický den Ostravské univezity <<<

Srdečně proto zveme nejen studenty a zaměstnance univerzity, kteří pro tento účel mají již od 12 hodin rektorské volno (viz dokument níže), ale také jejich blízké, aby přišli poznat osobnosti Ostravské univerzity a její skutečnou tvář. Akademický den je určen také absolventům, kteří nechtějí ztrácet kontakt se svou alma mater a nepohrdne ani návštěvou středoškoláků, kteří chtějí akademický svět poznat ještě před tím, než se do něj vydají. Zveme zkrátka všechny přátele Ostravské univerzity na jedinečný den plný přátelské atmosféry.
Akademický den je pro všechny návštěvníky zdarma, avšak je nutné se předem registrovat pomocí jednoduchého online formuláře zde. Registrace je možná až do 12. 11. 2018 do 10.00 hodin. Registrace bude možná i na místě, avšak již bez možnosti účastnit se slosování o iPhone.

Stáhnout (PDF, 252KB)