Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Jak svět vidí mladí lidé našeho kraje? To je podtitul prvního ročníku ENVOFILMu, moravskoslezského nástupce mezinárodního festivalu EKOFILM.
„EKOFILM je původně z Ostravy, teď se ale koná na jiných místech v České republice, ale zájem ze strany škol je obrovský. Proto jsme se pro Moravskoslezský kraj rozhodli založit ENVOFILM,” vysvětluje Pavla Tomisová z Albrechtovy střední školy, která za ENVOFILMem stojí.
„Učitelé studentům neustále předávají svůj pohled na věc. My bychom tuto problematiku ale chtěli vidět i jejich očima,” dodává Tomisová.
Ve spolupráci s Ostravským muzeem, Klubem ekologické výchovy a za podpory Moravskoslezského kraje se tak letos bude konat první ročník ENVOFILMu. Přihlásit se do soutěže můžete pomocí formuláře, který naleznete na webu Albrechtovy střední školy (ENVOFILM 2016 níže v aktualitách) do 15. března 2016.
Absolutní vítěz soutěže získá cenu v hodnotě 20 000 a je postaráno také o publicitu vítězných snímků. Vzhledem k tomu, že Ostravská univerzita má Fakultu umění i Přírodovědeckou fakultu, věříme, že budeme mít v soutěži zastoupení!
Více informací v tomto dokumentu: 

Stáhnout (PDF, 379KB)