Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Dny psychohygieny, to je série několika workshopů a cvičení, které mají naučit studenty, jak pracovat se svou vlastní psychikou. Jednotlivé workshopy jsou propojeny tematicky, ale každý student si může vybrat, na který se chce přihlásit. „Workshopy jsem se snažila koncipovat tak, aby byly různorodé a každý si v nich našel to, co ho zajímá. Každý je tedy jedinečný a je těžké vypíchnout největší lákadlo. Ať si každý sám vybere, který je pro něj nejvhodnější,“ říká Mgr. Pavlína Jablonská, organizátorka této akce.
Studentský život provází stres
Největším stresorem jsou pro studenty samozřejmě zkoušky, ale pro mnohé je problém zvládnout i organizaci studentského života. Na vysoké si totiž poprvé musí organizovat své studium sami a už to je výzva. „Při své práci se setkávám se studenty, kteří jsou vystaveni stresu nejen ze studia, ale i z mnoha dalších životních situací. Přitom by spoustě z nich pomohlo znát několik základních technik, jak se stresem pracovat nebo mu předcházet,“ vysvětluje Jablonská, proč je psychohygiena pro studenty důležitá.
Teorie, praxe i zábava
Workshopová část proběhne ve středu a ve čtvrtek a věnuje se psychohygieně velmi široce. Lektoři účastníky seznámí například s vlivem potravin na psychiku. Na podíl pohybu na duševním zdraví se podíváme jak ze strany vědy, tak i prakticky ve workshopu zaměřeném na protažení těla. Že jde trénovat mozek, zjistíte v semináři zaměřeném na EEG biofeedback. Jak získat nadvládu nad svým rozvrhem vám pomůže zjistit seminář věnovaný časožroutům. A do úplné pohody vás dostane praktický workshop meditace a všímavosti.
V pátek je plánovaný zábavný program, kdy dopoledne bude v soutěžním duchu. Studenti mohou v tříčlenných týmech hrát kvíz a soutěžit o zajímavé ceny. Odpoledne pak bude ve jménu filmového promítání, kdy se S-zóna promění v kino s popcornem i colou. Co se bude promítat, budou mít studenti možnost rozhodnout sami na FB Poradenského centra OU.
Počet účastníků je omezený, neměli byste tedy otálet a přihlásit se co nejdříve! Všechny akce jsou pro studenty OU zdarma, proto využijte této jedinečné šance. Budeme se na vás těšit!
logolink eu op vvv msmt