Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Každoroční souboj středních škol je opět tady. Finále Bitvy o pohár Ostravské univerzity se odehraje 27. června 2019 od 11 hodin přímo na pódiu uprostřed Masarykova náměstí v Ostravě. Velkolepá soutěžní show i letos slibuje dramatickou podívanou – do arény totiž nastoupí čtyři ostřílení bardi, kteří Bitvou projdou už počtvrté, a jeden absolutní nováček, který ale projevuje solidní drive a tah na branku.
Přijďte zažít nejen Bitvu, ale celý festival Jsme Ostravská!, který je předskokanem Festivalu v Ulicích!
Matiční gymnázium Ostrava – rudé moře fanoušků
Vítěz prvního i loňského ročníku Bitvy o pohár Ostravské univerzity – silný hráč, který loni zapůsobil také extrémně velkou fanouškovskou základnou, která doslova zaplatila náměstí rudou barvou. Už jednou ale v bitvě ztratil. Budou letos stačit síly? Pokud fandíte MGO, přijďte v barvě červené. Rozhodně nebudete sami.
Wichterlovo gymnázium se zelenou aurou
Soutěžící Wichterlova gymnázia loni nastoupili na pódium s originálními rekvizitami, předvedli precizní znalosti a přehled, ale na vítězství to přesto nestačilo. Ale tu chuť znají – pohár zvedli nad hlavu v druhém ročníku Bitvy. O to větší je touha získat jej zpět. Pokud jim k tomu chcete pomoci, přijďte v zelené.
Tigrid drží modrou
Modrá barva v Bitvě patří od samého začátku slavnému týmu z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida, které každoročně válcuje soupeře v kategorii fanoušci. Jedním z jejich hesel je Konec modrý, všechno dobré – a i když se zatím nepodařilo konec Bitvy nabarvit namodro, zkušenosti se počítají. Třeba to bude letos. Přijďte v modré a podepíšete se pod Tigrida.
EducaNET – postupně vycházející žluté slunce
EducaNET je v Bitvě také od samého začátku a každým rokem skáče o příčku výš – z pátého na čtvrté, z čtvrtého na třetí. Podaří se udržet vzestupnou tendenci a vnést vítr do prvních míst, ve kterých svou zářivou barvou naruší rudo-zelený souboj? Pokud o tom sníte i vy, přijďte gymnáziu EducaNET fandit ve žluté barvě!
Český Těšín pod fialovou vlajkou
Velkým překvapením letošního ročníku a novým hráčem, který se do Bitvy pustil s obrovskou vervou, je Gymnázium Josefa Božka v Českém Těšíně. Drsné prostředí z podhůří Beskyd formuje drsné hráče, a drsní hráči umí zamíchat kartami. Můžeme se těšit na zlom v podání přespolních? Pokud to chcete vidět, přijďte ve fialové!
Naši gladiátoři se teď pečlivě připravují na svých školách: fanoušci chystají transparenty, pompony, tleskátka a další fanouškovské vybavení, skládají hesla, slogany a pokřiky, možná připravují i válečný tanec. Soutěžící si opakují historické milníky spojené se svobodou, která je tématem letošního ročníku, makají na své fyzičce, aby sbírali body ve sportovní části a také přemýšlejí nad možným tématem kreativní části. A do toho uzavírají známky. Nemají to jednoduché.
My jim proto přejeme pevné nervy, děkujeme jim za jejich odhodlání a těšíme se na ně i všechny jejich fanoušky! Setkáme se 27. června 2019 v 11 hodin na Masarykově náměstí v Bitvě o pohár Ostravské univerzity.

www.jsmeostravska.cz