Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Bibliobox pracuje nonstop, i když máme zavřeno. Knihy přes něj můžete vracet 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kdykoli se vám to hodí.
Nachystali jsme si pro vás menší statistiku. Za první rok fungování biblioboxu jste přes něj vrátili  8 736 knih. Ve druhém roce už to bylo 10 680 knih a v dalších letech počty dále narůstaly. Nyní odhadujeme, že se nám přes bibliobox od jeho zavedení do konce roku 2019 vrátí až 75 tisíc knih. To je každá 5. vypůjčená kniha! Vypadá to, že jste si tento způsob vracení opravdu oblíbili! A pokud by vás zajímaly technické parametry našeho „drobečka“, dočtete se o nich více na webu bibliobox.eu.
Máte však i další možnosti, jak nám knihy vrátit. Budeme rádi, když za námi přijdete osobně na Bráfovu 3 nebo se zastavíte v některé z fakultních studoven. Ve studovnách slouží k pohodlnému vracení knih z půjčovny knihoboxy, mimo otevírací dobu studoven pak návratové boxy „BOB“ (nepleťte si je prosím s košem!), které jsou umístěny před vchodem fakultních studoven lékařské, pedagogické, přírodovědecké a filozofické fakulty. Ve fakultních studovnách se nám tak vrátí každá 10. vypůjčená kniha z půjčovny. Knihy může vrátit kdokoli, nemusí se legitimovat, případně nám je také můžete zaslat zpět poštou.
Ve všech případech (kromě osobního vrácení v půjčovně a ve studovně, kdy vrácení proběhne ihned) vám bude kniha odečtena ze čtenářského konta nejpozději následující pracovní den. U zbývajících nevrácených knih se výpůjční doba automaticky neprodlužuje. Stávající sankční poplatky zůstávají beze změny a jste povinni je uhradit při nejbližší návštěvě půjčovny nebo fakultní studovny.
Využívejte našich pohodlných způsobů vracení knih a šetřete svůj čas!
Vaše Univerzitní knihovna