Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Benefiční běh s názvem „Běh pro Lucase“ se bude konat 20. 10. 2018 u kostela Sv. Ducha v Ostravě (ulice Výškovická) a jeho cílem je vybrat finanční částku na vozík a polohovací vozík. Pokud se to nepodaří, uspořádáme další akci, a to benefiční koncert. Potřebné finanční prostředky by se nám mělo podařit získat do 30. 12. 2018,! říká za organizátory Michal Kričfaluši z Římskokatolické farnosti Ostrava-Zábřeh, která je garantem události.
Akci realizuje Nadační fond Běh pro…, projekt má pomoci tělesně postiženým, nemocným a jinak zdravotně znevýhodněným spoluobčanům v Ostravě. Běh pro Lucase je čtvrtým ročníkem a na trati na 5 a 10 kilometrů budou startovat jak výkonnostní běžci, tak i amatérší nadšenci a zdravotně postižení lidé. Výtěžek z akce včetně celého startovného bude věnován Lucasovi Velešíkovi na pořízení invalidního vozíků a zdravotních pomůcek k zlepšení životní situace.
Benefiční běh proběhne pod záštitou města Ostravy a starosty městského obvodu Ostrava-Jih Bc. Martina Bednáře společně a ve spolupráci s organizací Young Life Česká republika, pobočkou Ostrava. Tváří letošního ročníku benefičního běhu je Marek Jankulovski.