Jak jsi se stal ambasadorem Ostravské univerzity?

Studentským ambasadorem jsem od léta 2019, ale na akcích pro školu jsem se angažoval už dříve. Celé to začalo na mé první brigádě pro OU, a to byla Večeře zaměstnanců na podzim 2017. Od té doby jsem se účastnil každé akce a události, kterou škola pořádala. Rok nato jsem prošel výběrovým řízením do event teamu, který se měl specializovat přímo na pořádání akcí, jako jsou třeba Reprezentační ples, Jsme Ostravská nebo Křest univerzitního vína. No a rok poté jsem byl osloven s nabídkou dělat studentského amabasadora.

A tvoje pracovní náplň je tedy jaká?

Primárně se stále specializuji na přípravu akcí, ale jakožto studentskému ambasadorovi se k mým povinnostem připojila poradenská činnost studentům a práce pro Poradenské centrum.

Co děláš v době, kdy univerzita žádné akce pořádat nemůže?

V dnešní době, kdy eventům není úplně přáno, se snažím pomáhat přímo na oddělení Centra marketingu a komunikace se vším, co je potřeba. Zrovna asistuji při natáčení Dnů otevřených dveří, které proběhnou online.

Která akce ti chybí nejvíce?

Nemám jednu nejoblíbenější akci, ale hned několik, kterým se souhrnně říká Léto s Ostravskou. Je to nový projekt, ale zatím můj nejoblíbenější. Navštívili jsme Pustevny, Štěrkovnu nebo třeba Zoo Ostrava, kde jsme měli připravené doprovodné aktivity. Myslím, že bylo fajn ukázat praktické znalosti našich studentů, které zaujmou a zároveň pobaví.

Zvládáš studovat, dělat ambasadora a k tomu mít ještě volný čas?

Skloubit studium, práci a volný čas není vždy jednoduché, někdy holt jde jedna věc na úkor druhé. Tím, že práce pro naši univerzitu není jedinou prací, kterou mám, to většinou odnese volný čas. Ale když děláte práci, co vás baví, tak vám to ani zas tak nevadí. Náš tým jede na stejné vlně, jeden ze členů týmu je zároveň jeden z mých nejbližších přátel (Filip Kotala, další z ambasadorů, se kterým máme starší rozhovor zde), který se mnou zároveň i studuje, a potom je práce zkrátka radost.

Co studuješ a souvisí studium s tvou prací?

Mým oborem je učitelství pro SŠ – tělesná výchova v kombinací s geografií. Sportu se věnuji od mala a sám nemůžu uvěřit tomu, jak jsem se na katedře studií lidského pohybu našel. Myslím, že lepší partu bláznů, než jsou tělocvikáři, nikde nenajdete. Jsem strašně rád, že jsem se pro studium tělocviku rozhodl, protože mi to velmi pomáhá s mou druhou prací, a to s trénováním atletiky. Je fajn vědět, že máte udělat to a teď zase tamto, ale až na škole jsem do hloubky pochopil, jak pohyb funguje a taky jak se má správně trénovat.

Co bys doporučil studentům, kteří uvažují o studiu Ostravské?

Ať neváhají a podají si přihlášku! Já jsem velmi rád, že jsem se rozhodl zůstat právě zde. Taky bych jim doporučil, ať jsou aktivní a nebojí se zúčastnit mimoškolních aktivit, které škola pořádá, stojí to za to!

Existuje moudro, kterým se v životě řídíš?

Moc mě neužije na citáty a podobné věci. Ale u nás doma se vždycky říkalo „co má být, má být“, takže když se něco nedaří, tak to tak mělo být, a když se daří, tak jsem prostě šikovný!

Ondra si také zahrál ve spotu na kariérní portál JobTeaser, který Ostravská univerzita spustila na podzim.